Мікроорганізми в сучасних генно-інженерних технологіях

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Мікроорганізми в сучасних генно-інженерних технологіях
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР04. Розв’язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї. ПР12. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання складних задач біології за невизначених умов і вимог. ПР19. Вирішувати науково-теоретичні, науководослідні та прикладні задачі біології відповідними методами. ПР34. Вміти формувати систему аналізу та інтерпретації нових результатів про структурну організацію, функціонування та формування угруповань мікроорганізмів спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійно-практичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Загальна мікробіологія», «Метаболізм мікроорганізмів», «Антибіотики», «Фізіологія анаеробних мікроорганізмів», «Біоінформатика», «Біофізика». 2. Вміння самостійно застосовувати знання з вищезазначених дисциплін, орієнтуватися в сучасних методах молекулярної біології, біоінформатики. 3. Володіння навичками опрацювання наукової літератури, біоінформатичного аналізу та аналізу даних, роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в мікробіологічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Об’єктами вивчення дисципліни є мікроорганізми та їх генетичні елементи у контексті їх еволюції та застосування як інструментів та об’єктів генної інженерії. Дисципліна розглядає з одного боку участь мобільних генетичних елементів у нестабільності геномів та їх визначення еволюційних змін бактеріальної популяції, як основу для розуміння їх функції, та з другого боку – сучасні технології ,в яких вони використовуються. Розглянуто основні тренди мікробологічних генноінженерних технологій в еру постгеноміки, а також перспективи застосування технологій та мобільних генетичних елементів у ери множинної стійкості до антибіотиків.
Рекомендована та необхідна література
1. Clokie M.R., Kropinski A., Lavigne R. Bacteriophages (Eds.), Methods and Protocols, Volume IV. – 2019. – 369 pp. 2. Сиволоб А.В. Молекулярна біологія: підручник/А.В. Сиволоб. – Видавничополіграфічний центр «Київський університет», 2008. – 384 с. 3. Birge E. A. Bacterial and Bacteriophage Genetics Fifth Edition. –NY.: Springer, 2006. – 577 pp. 3. Sambrook I., Russell D.W. Molecular cloning : a laboratory manual, 3rd ed. – 2001 by Cold Spring Harbor Laboratory Press, Cold Spring Harbor, New York – Vol. 1, 2222pp.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторнї роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота з 1-го розділу: РН 1.1-4.1 – 30 балів/15 балів 2. Модульна контрольна робота з 2- го розділу: РН 1.1-4.1 – 14 балів/ 7 балів 3. Модульна контрольна робота з 3- го розділу: РН 1.1-4.1 – 16 балів/ 8 балів 4. Звіт з лабораторних робіт (4 роботи): РН 1.1-4.1 – 20 балів/10 балів 4. Проектна робота 1.1-4.1 – 20 балів/10 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”