Моделюванняя клітинного метаболізму IN VITRO

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Моделюванняя клітинного метаболізму IN VITRO
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР04. Розв’язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї. ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційновидовому та біосферному рівнях зточки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР18. Моделювати об’єкти і процеси у живих організмах та їхніх компонентах із використанням математичних методів й інформаційних технологій. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізіологія та анатомія людини і тварин»,», «Мікробіологія», «Біохімія», «Антибіотичні препарати», «Збудники інфекційних захворювань». 2. Вміти працювати з інформаційними базами даних, самостійно опрацьовувати науково-методичну літературу. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній лабораторії, базовими навичками роботи зі світлопольним мікроскопом та з лабораторними тваринами.
Зміст навчальної дисципліни
Моделювання клітинного метаболізму in vitro – дисципліна, що присвячена вивченню біологічних особливостей клітин в культурі in vitro.Розглядається загальні підходи до культивування тваринних і рослинних клітин і тканин in vitro і вивченню їх метаболічної активності; особливості біології тваринної клітини in vitro; теоретичні основи з практичними методами та технічними засобами для пасажування й кріоконсервації клітин постійних ліній; методологічні підходи до отримання первинних культур; загальні положення стосовно підтримання стовбурових клітин в культурі; використання клітин in vitro в біотехнології
Рекомендована та необхідна література
1. Freshney RI. Culture of animal cells. “Wiley-Liss”, New York, 2005 2. Freshney RI. Basic Principles of Cell Culture, in Culture of Cells for Tissue Ingeneering, 2006 3. Basic cell culture. A practical approach. Ed. by J. M. Davis. Oxford University Press, 1994 4. Камерон И. Л., Пул Т. Б. Трансформированная клетка. К. Наукова думка. 1985 5. Freshney R. I. Culture of animal cells: a manual of basic technique. 5th ed. Hoboken, 2005 1994.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1-го - РН 1.1- 2.3 – 10/5 балів; 2. Модульна контрольна робота з 2-го розділу - РН 1.1- 2.3 - 10/ 5 балів; 3. Презентації /доповіді - РН 3.1, 4.1 - 8/ 4 балів; 4. Усні доповіді/ доповнення - РН 1.1-1.3, 3.1, 4.1 - 10/5 балів; 5. Оцінювання виконання лабораторних робіт – РН 2.1- 2.3;– 22 балів /11 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”