Лісовідновлення та лісорозведення

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лісовідновлення та лісорозведення
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 4. Володіти методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, селекції, мікроклонального розмноження, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, для підтримання їх декоративності, стійкості та стабільності за різних умов. ПР 5. Володіти робочими навичками самостійної праці та умінням отримувати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунтах, проектування, створення і експлуатації об’єктів садово-паркового господарства. ПР ПР 7. Здійснювати організацію заходів із технології вирощування садивного матеріалу декоративних трав’яних та квіткових рослин відкритого і закритого ґрунтів та проектувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних вимог. ПР 8. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання конкретних практичних завдань у галузі садово-паркового господарства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати -основні принципи поєднання деревних рослин в культурфітоценозах різного цільового призначення; особливості добору та поєднання деревних рослин у фітоценозах штучного походження; 2. Вміти:на професійному рівні користуватись літературними джерелами з відтворення лісів, аналізувати та критично оцінювати їх фаховий зміст;застосовувати набуті знання для поліпшення видового складу, декоративності та біологічної стійкості лісових насаджень штучного походження;складати проекти на залісення лісокультурних площ та втілювати їх у виробництво; здійснювати контроль за проведенням лісокультурних робіт та оцінювати якість лісових культур. 3. Володіти комплексом знань суміжних дисциплін таких, як дендрологія, геодезія, лісове ґрунтознавство, фізіологія, лісознавство, механізація лісогосподарських робіт, лісові фітопатологія та ентомологія.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Лісовідновлення та лісорозведення» відноситься дообов’язкових навчальних дисциплін. Вонапокликана сформуватиу студентів комплексне уявлення щодо штучного відтворення лісів із залученням регіональних технологій. У ній викладено питання що стосуються основних принципів створення й вирощування лісових культур, а також розглянуто теоретичні основи створення та вирощування штучних насаджень основних лісотвірних деревних рослин у залежності від типу лісо рослинних умов та категорій лісокультурних площ.
Рекомендована та необхідна література
1. Гордієнко М.І., Гузь М.М., Дебринюк Ю.М., Маурер В.М. Лісові культури. Підручник.Львів: «Камула». 2005. 608 с. 2. Вакулюк П.Г., Самоплавський В.І. Лісовідновлення та лісорозведення в Україні.Харків: Прапор, 2006.384 с. 3. Ф.М., Таран Н.Ю., Бровко О.Ф., Войцехівська О.В. Лісовідновлення та лісорозведен-ня: навчальний посібник для студентів ОР «Бакалавр», які навчаються за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство». Київ: Видавничий дім «Кондор», 2019. 96 с. 4.. Бондаренко В.Д., Фурдичко О.І. Узлісся. Львів: Астерск, 1993. 64 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Конспект з теми 1-8: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/5 балів 2. Звіти з лабораторних робіт з теми 1-8: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/5 балів 3. Контрольна робота з теми 1-8: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/5 балів 4. Конспект з теми 9-16: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/5 балів 5. Звіти з лабораторних робіт з теми 9-16: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/5 балів 6. Контрольна робота з теми 9-16: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/5 балів Семестровий контроль: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”