Селекція декоративних рослин з основами генетики

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Селекція декоративних рослин з основами генетики
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР5. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста. ПР16. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про збереження біологічного різноманіття для збільшення продуктивності, підвищення стійкості та екологічної пластичності штучних фітоценозів та природних екосистем в сучасних урболандшафтах за глобальних змін клімату.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати генетичні закони та сучасні методи селекції деревних, трав'янистих та цибулинних рослин, особливості створення промислових сортів декоративних рослин для відкритого та захищеного ґрунтів. 2. Вміти створювати гібриди та нові сорти з заданими параметрами декоративності та стійкості, використовувати генетичні карти та цитологічні карти хромосом для підбору батьківських пар при схрещуванні рослин, проводити внутрішньовидову і міжвидову гібридизацію декоративних рослин. 3. Володіти елементарними навичками сортовипробування та районування нових сортів.
Зміст навчальної дисципліни
Розглянуто наукові основи селекції декоративних рослин, особливості використання методів гібридизації, поліплоїдії, мутагенезу та гетерозису. Представлені сучасні методи та напрямки селекції рослин. Висвітлені питання насінництва, в тому числі особливості насінництва гетерозисних гібридів, поліплоїдів та сортопопуляцій.
Рекомендована та необхідна література
1.Генетика: практикум: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / І.Д.Соколов [та ін.]. — К.: Арістей, 2003. – 176 с. 2. Генетика і селекція в Україні на межі тисячоліть; У 4 т./Редколегія: В.В. Моргун та ін.. –К.: Логос, 2001.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота з 1 –3-ї теми: РН 1.1. – 30 балів/15 балів. 2. Контрольна робота з 4 – 7-ї теми: РН 1.1. – 30 балів/15 балів. 3. Наукова доповідь з презентацією:РН 1.1, 2.2., 3.1.,3.2 – 12 балів/6 балів. 4.Звіт з лабораторних робіт: РН 1.2, 2.1, 3.2 – 28 балів/14 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”