Навчальна практика з грунтознавства та геодезії

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Навчальна практика з грунтознавства та геодезії
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР12. Планувати ефективно час для отримання необхідних результатів у виробництві. ПР13. Результативно працювати у колективі. ПР14. Виконувати чітко та якісно професійні завдання, удосконалювати технологію їх виконання та навчати інших. ПР15. Організувати результативні та безпечні умови праці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін «Ґрунтознавство та ґрунтова мікробіологія», «Геодезія», «Фітоекологія», «Метеорологія та кліматологія», «Фізика», «Хімія з основами агрохімії», «Охорона праці та безпека життєдіяльності при проведенні садово-паркових робіт». Вміти самостійно застосовувати знання із загальної хімії, біології, агрохімії, фізики, метеорології та кліматології, фітоекології та ін. навчальних дисциплін для розв’язання конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою; вимірювати довжини ліній, географічні та прямокутні координати, абсолютні висоти на топографічній карті. Володіти базовими навичками роботи у хімічній лабораторії, а також навичками використання топографічних карт і планів у вирішенні наукових та практичних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика направлена на формування у студентів комплексного уявлення про ґрунтоутворюючі процеси, склад, властивості, генетичне, екологічне значення мінеральної, органічної частин ґрунту, мікроорганізмів та рослин у формуванні родючості ґрунтів, вплив на ґрунтоутворюючий процес основних природних та антропогенних факторів, заходи збереження та відновлення ґрунтів, високого рівня наукових і професійних знань, умінь і навичок для майбутньої практичної діяльності в галузі аграрних наук. Навчальна практика формує практичні навички роботи з геодезичними приладами та інструментами у реальних умовах місцевості, вчить правильно застосовувати методичний інструментарій використання топографічних карт і планів для вирішення наукових та практичних задач для майбутньої діяльності в галузі аграрних наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Практикум з ґрунтознавства : навчальний посібник / за ред. Д.Г. Тихоненка, В.В. Дегтярьова. – [6-е вид., перероб. і доп.]. – Х.: Майдан, 2009. – 448 с. 2. Божок А.П., Молочко А.М., Остроух В.І. Топографія з основами геодезії: підручник / за ред. А.П.Божок. – К.: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2009. – 304 с. 3. Бондаренко Е.Л., Остроух В.І., Шевченко В.О. Навчальна топографо-геодезична практика (навчально-методичний посібник для студентів) – Вінниця: ДП „ДКФ”, 2005.- 44 с. 4. Остроух В.І. Навчальна геодезична практика (навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 206 Садово-паркове господарство) – К.: Фітосоціоцентр, 2019. – 40 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Експедиція на території м. Києва та Київської області, камеральна обробка матеріалу Польова навчальна практика
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання (поточний контроль): 1. Оцінка виконання програми практики : РН 1.1–3.1 – 60 балів / 30 балів 2. Захист звіту про практику: РН 1.4, 2.1.–3.1 – 40 балів / 20 балів Семестрове оцінювання (семестровий контроль): диференційований залік
Мова викладання
Українська