Виробнича практика

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Виробнича практика
Код дисципліни
ОК.28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПР1. Здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації з різних джерел для розв’язування професійних і встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між соціальними подіями та явищами. ПР2. Вільно спілкуватися усно і письмово державною та іноземними мовами з професійних питань. ПР11. Використовувати методи профілактики для запобігання можливих відхилень у психічному розвитку, порушень поведінки, міжособистісних стосунків, для роз’яснення конфліктів, попередження соціальних ризиків та складних життєвих обставин. ПР22. Демонструвати уміння креативно вирішувати проблеми та приймати інноваційні рішення, мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: - теоретичні основи сучасних проблем психології та соціальної роботи, їх перспективні напрями наукових досліджень та способи вирішення; - етичні засади соціально-психологічного дослідження; - основні методи соціально-психологічного дослідження, зокрема, методи збору даних та їх аналізу; - основи та принципи організації, підготовки, проведення соціальної роботи з клієнтом/клієнтами (індивідуальної та групової) - особливості застосування методів та технологій соціальної роботи відповідно до типу клієнта/отримувача соціальних послуг. Студент повинен вміти: - здійснювати пошук наукової психологічної літератури у відповідності до поставлених завдань емпіричного дослідження; - використовувати сучасні методи збору, аналізу та обробки наукової інформації; - самоорганізовувати свою роботу та ефективно розподіляти час; працювати ефективно без зовнішніх вказівок;
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика покликана сформувати професійні вміння, навички приймати самостійні рішення на певних ділянках роботи (або з конкретних питань) в реальних виробничих умовах шляхом виконання окремих функцій та завдань, властивих майбутній професії. Такий вид практики проводиться під час написання дипломної роботи бакалавра та є підсумковою ланкою практичної підготовки студентів. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання із фахових дисциплін, завершується формування бази фактичного матеріалу для виконання кваліфікаційної роботи та/або складання державних іспитів.
Рекомендована та необхідна література
1. Збірник законодавчих та нормативних актів про освіту / Міністерство освіти та науки України. Інформаційний збірник. К., 2001. 2. Методичні рекомендації з організації та проведення практики студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка факультету психології відділення «Соціальна робота» : навчально-методична розробка / Уклад. Л. Ю. Полівко, О. Г. Піонтківська. Київ : КОМПРИНТ, 2019. 38 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання програми практики
Методи та критерії оцінювання
Після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання поставлених завдань. Диференційованій оцінці з боку керівника практики від кафедри підлягають всі завдання, що виконав студент-практикант. Кінцева узагальнена оцінка затверджується кафедрою. Оцінка має враховувати рівень виконання завдань практики та зміст представлених звітних документів. Звіт із практики захищається студентами на засіданні кафедри протягом перших 10 днів після закінчення практики. Загальний керівник від кафедри рекомендує кафедрі певним чином оцінити практику студента. Остаточне рішення приймає кафедра. Практика має диференційований залік, оцінка за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість та заноситься у залікову книжку студента за підписом загального керівника від кафедри. Оцінка за практику враховується при визначенні стипендії. Шкала відповідності оцінок: 90 - 100 «відмінно» 75 - 89 «добре» 60-74 «задовільно» 0-59 «незадовільно»
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Лариса Юріївна Полівко
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології