ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЕКТУВАННЯ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ

Освітня програма: Захист інформаціїї в телекомунікаціях

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЕКТУВАННЯ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ
Код дисципліни
ОК. 05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати формальний сценарій постановки задачі оптимізації в практиці аналізу і розробки радіотехнічних пристроїв систем та комплексів, основні критерії оптимальності для задач лінійного і нелінійного програмування та методи і технології застосування цих критеріїв, основні аналітичні і пошукові методи та методи лінійного і нелінійного програмування автоматизації розв’язання задач оптимізації. Студент повинен вміти розбиратися в професійних питаннях, сформульованих математичною мовою, застосовувати математичні поняття та використовувати математичні методи їх розв’язання, використовувати висновки, напрацювання та канонічні математичні методи оптимізаціїї, розробляти числові методи і алгоритми розв’язання задачі оптимізації в довільній предметній області. самостійно набувати нових знань, готувати матеріали для доповідей та публікацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна використовує результати вивчення обов’язкових дисциплін “Вища математика”, “Моделювання систем і процесів”, “Основи теорії кіл ” та “Основи комп’ютерного проектування та моделювання радіоелектронних засобів”. Попередні вимоги: 1. Знати математичні методи аналізу функцій векторного змінного на наявність екстремуму. 2. Володіти базовими знаннями стосовно розробки алгоритмів на основі математичних моделей. 3. Володіти навичками математичного та комп’ютерного моделювання систем та процесів в радіотехніці. 4. Розуміти математичні методи системного аналізу функціональності радіоелектронних засобів. 5. Вміти надати формалізований структурний опис властивостей та обмежень радіоелектронних засобів.
Зміст навчальної дисципліни
У навчальній дисципліні розглядаються основні канонічні методи постановки та відшукання розв’язку задачі оптимізації. Викладаються принципи побудови алгоритмів, які втілюють, автоматизацію процесів відшукання розв’язку задачі оптимізації. Розглядаються стандартні підходи постановки та розв’язання задачі оптимізації при розробці, впровадженні та експлуатації апаратних засобів передачі, обробки та захисту інформації.
Рекомендована та необхідна література
1. Engineering Optimization Methods and Applications / G. V. Reklaitis, A. Ravlndran, K. M. Ragsdell; - A Wiley- Interscience Publication John Wiley & Sons, Inc., 2006, p.667, ISBN: 978-0-471-55814-9. 2. Introduction to optimization techniques fundamentals and applications of nonlinear programming / Masanao Aoki; - Macmillan in New York, London, 2010, p.335., ISBN: 10-002-30365-8. 3. Optimization of Stochastic Systems: Topics in Discrete-Time Dynamics / Masanao Aoki; - Academic Press; 2 editioná 1989, p.432, ISBN-13 978-012-05885-10
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, практичні заняття, лабораторні роботи, колоквіум.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: протягом семестру передбачено проведення однієї письмової модульної контрольної роботи (ПКР) за матеріалами лекцій. Іншою формою контролю є усна доповідь на семінарському занятті або реферат за матеріалами самостійної підготовки. Підсумкове оцінювання - у формі іспиту. форма іспиту – письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів. оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська