Генетичний та епігенетичний контроль імунної відповіді

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Генетичний та епігенетичний контроль імунної відповіді
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР1. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР3. Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів. ПР10. Представляти результати наукової роботи письмово (у вигляді звіту, наукових публікацій тощо) та усно (у формі доповідей та захисту звіту) з використанням сучасних технологій, аргументувати свою позицію в науковій дискусії. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого. ПР 32. Вміти формувати систему знань для інтерпретатації нових даних про структуру іфункції імунної системи та її складових.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи генетики (класичний генетичний аналіз, структура геном генів, сучасні молекулярно-біологічні методи генетичних досліджень), молекулярної біології (молекулярні механізми реалізації генетичної інформації, реплікації, репарації, методи). 2 Розуміти термінологію курсу. 3. Знати базові принципи основних біологічних методів. 4. Володіти елементарними навичками застосування лабораторного обладнання. 5. Володіти навичками аналітичної оцінки результатів досліджень, що проводяться у різних галузях біології та/або у певній біологічній галузі для вирішення конкретної науково-практичної задачі. 6. Вміти працювати з інформаційними базами даних, з науково-методичною літературою та аналізувати отримані результати.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Генетичний та епігенетичний контроль імунної відповіді» формує уявлення про гени головного комплексу гістосумісності, їх будову, функції і зв'язок з інфекційними і аутоімунними захворюваннями, про механізми генетичних основ імунологічного розпізнавання, генетичні та епігенетичні механізми контролю імунної відповіді, сприяє набуттю практичних навичок при виконанні базових методів імуногенетики, принципів сучасних імуногенетичних методів.
Рекомендована та необхідна література
1. Вершигора А.Ю., Пастер Є.У., Колибо Д.В., Позур В.К., Віхоть М.Є., Михальський Л.О., Швець Ю.В., Холодна Л.С., Моложава О.С. Імунологія. - Київ: Вища школа, 2005. – 599 с. 2. Якобисяк. М. Імунологія /Переклад з польської за ред. проф. В.В. Чоп’як.- Вінниця: Нова книга, 2004.- 672 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН1.1, РН 1.2, – 30 балів/ 15 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3, РН 1.4 – 30 балів/ 15 балів. 3. Звіт з лабораторних робіт: РН 2.1, 2.2, 2.3 – 15 балів/ 7,5 балів 4. Реферат - РН 3.1, 4.1 -5 балів /2,5 балів. 5. Підсумкова контрольна робота РН 1.1, 1,2, 1,3, 1,4 - 20 балів/10 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”