Телекомунікаційні мережі

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Телекомунікаційні мережі
Код дисципліни
ВБ 2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
Ознайомлення студентів із основними методами та моделями, які застосовуються у фізичній та телекомунікаційні науці, фізичними та телекомунікаційними поняттями, що вивчаються та ілюструються застосуваннями при дослідженні та розробці радіотехнічних засобів, виробництві та обслуговуванні приладів, систем і вузлів для генерації, формування, управління, випромінювання, прийому та обробки сигналів у телекомунікаційних мережах в дротовому/бездротовому каналі та їх архітектурі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти: запускати прикладні програмні засоби та керувати ними на основі графічного інтерфейсу користувача, орієнтуватись в файловій системі довільної ОС. Знати: базові принципи побудови телекомунікаційних систем; принципи обміну даними у телекомунікаційних системах та реалізації розподілених систем; основні телекомунікаційні та мережеві технології та тенденції їх розвитку; принципи забезпечення інформаційної безпеки.
Зміст навчальної дисципліни
Топологія мереж. Мережеве програмне забезпечення. Довідкові моделі TCP/IP & OSI. Фізичний рівень та рівень каналу передачі даних. Протоколи та мережа в моделі TCP / IP. Теоретичні основи передачі даних. Канальний рівень та мережевий рівень. Протоколи TCP, UDP, DNS та деякі важливі концепції. Телефонні та передавальні системи. Мобільний зв'язок – GSM. Мережева архітектура GSM. Мобільні радіосистеми. Дизайн стільникової концепції-системи. Маломасштабне багатопроменеве поширення. Ефекти завмирання внаслідок поширення затримки з багатопроменевою затримкою. Мережева інфраструктура та елементи LTE. Архітектура мережі та протоколи. Доступ до низхідного каналу зв'язку. Фізичний шар в LTE.
Рекомендована та необхідна література
1) Andreas F. Molisch. Wireless Communications: From Fundamentals to Beyond 5G. - 3 rd ed. // ISBN: 978-1-119-11720-9/ 2022/ Wiley-IEEE Press. 1008 Pages. 2) Harri Holma and Antti Toskala. LTE for UMTS: OFDMA and SC-FDMA Based Radio Accsess. // ISBN 978-0-470-99401-6/2009/ Wiley-IEEE Press. 450 Pages. 3) Freeman, Roger L. Fundamentals of telecommunications / by Roger L. Freeman. – 2nd ed. // ISBN 0-471-71045-8 (cloth)/2005/ Wiley-IEEE Press. 705 Pages.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 122 год, практичні заняття - 28 год, самостійна робота - 150 год, всього – 300 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: протягом кожного семестру заплановано проведення двох колоквіумів (до 5 балів кожен), двох письмових контрольних робіт (до 20 балів кожна), та дванадцяти розрахунково-графічних робіт (до 10 балів загалом), загалом - до 60 балів. Кожен семестр закінчується іспитом - до 40 балів. Форма іспиту: письмово-усна.
Мова викладання
Українська