Історія логіки в культурному контексті

Освітня програма: ОНП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Історія логіки в культурному контексті
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів. ПРН 13. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези, збирати докази та аргументувати висновки.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи, характеристики, проблеми, теорії і персоналії історико-філософського процесу; передбачається знайомство студентів із базовою інформацією, що надає вступний курс логіки; необхідним є достатній рівень володіння англійською мовою, що уможливить роботу із сучасними науковими першоджерелами. 2. Вміти збирати, аналізувати, інтерпретувати та презентувати інформацію щодо історико-логічних досліджень, застосовувати визначальні загально-філософські поняття і класифікації в аналізі окремих певних логічних проблем, понять, теорій, простежувати історичну тяглість становлення і розвитку проблем логіки, а також виявляти та аналізувати належні культурно-історичні обставини. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; використання іншомовних наукових джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Історія логіки в культурному контексті» належить до переліку дисциплін за вільним вибором студентів та викладається у 3 семестрі навчання у магістратурі. Визначаються предмет, методи, головні проблеми, персоналії і напрямки досліджень логіки в історичній перспективі. Навчальна дисципліна знайомить студентів із історико-культурними обставинами розвитку логіку, пов’язаних, зокрема, із логічними вченнями Арістотеля (силогістика), стоїків, середньовічної схоластики, Нового часу, Готлоба Фреге.
Рекомендована та необхідна література
1. Генеза філософських студій у Київському університеті. – К., 2009. – 476 с. 2. Горський В.С., Кислюк К.В. Історія української філософії. – К.: Либідь, 1994 (розд. 4 «Філософія України доби бароко. Києво-Могилянська академія»). 3. Захара І.С. Стефан Яворський в історії вітчизняної філософії // Яворський С. Філософські твори. У 3 т. – Т.1 – К. : Наук. Думка, 1992. – с.5 – 40. 4. Колотілова Н.А. Логіка і риторика: ретроспектива взаємозв’язку. – К.: Вид-во «Центр учбової літератури», 2019 (розділ 1 «Логіка і риторика в епоху античності»; розділ 2 «Логіка і риторика в епоху середньовіччя»; розділ 3 «Логіка і риторика від епохи Вілродження до ХХ ст.»; розділ 4 «Логіка і риторика в ХХ ст.»). 5. Конверський А.Є., Бичко І.В., Огородник І.В. Філософська думка у Київському університеті: історія і сучасність. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 336 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, письмове виконання тестів, індивідуальних завдань, виконаних студентами під час лекцій і семінарів, домашніх завдань: 40 / 24 2. Самостійна робота: (максимальна кількість балів – 20 / мінімальна кількість балів - 12). 3. Проміжна контрольна робота: (максимальна кількість балів – 20 / мінімальна кількість балів - 12). Всі види робіт за семестр мають у підсумку: - в максимальному вимірі 80 балів - в мінімальному вимірі 48 балів Підсумкова залікова контрольна робота у письмовій формі - (максимальна кількість балів – 20 / мінімальна кількість балів - 12). Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової залікової контрольної роботи.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ігор Анатолійович Алексюк
Кафедра логіки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет