Семінар з дослідницьких аспектів штучного інтелекту
Освітня програма: Технології штучного інтелекту (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Семінар з дослідницьких аспектів штучного інтелекту
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері комп’ютерних наук і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень, критичне осмислення проблем у сфері комп’ютерних наук та на межі галузей знань. Мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем комп’ютерних наук, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності з метою розвитку нових знань та процедур. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію у сфері комп’ютерних наук до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. Проектувати архітектурні рішення інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення. Виконувати дослідження у сфері комп’ютерних наук. Створювати та досліджувати інформаційні та математичні моделі систем і процесів, що досліджуються, зокрема об’єктів автоматизації.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи теорії і практики штучного інтелекту, основні технології штучного інтелекту. Вміти активно використовувати та творчо застосовувати зазначені вище знання в процесі опрацювання матеріалів курсу «Семінар з дослідницьких аспектів штучного інтелекту». Володіти навичками по створенню програмних систем на мовах Python і/або R.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є оволодіння основними ідеями і методами, що використовуються при створенні систем штучного інтелекту, формування у студентів здатності розробляти, досліджувати та застосовувати технології штучного інтелекту у професійній діяльності і/або в процесі навчання. Передбачається формування здатності до пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел, яка необхідна для розв’язання професійних і наукових завдань. Володіння знаннями на рівні новітніх досягнень, які необхідні для дослідної та/або інноваційної діяльності у сфері штучного інтелекту та його практичних застосувань. Здатність до розвитку нових та удосконалення існуючих технологій штучного інтелекту, вміння розв’язувати нові проблеми у нових галузях знань. Розвиток здатності у студентів до самоосвіти та підвищення кваліфікації на основі інноваційних підходів у сфері штучного інтелекту.
Рекомендована та необхідна література
1. S.J.Russel, P.Norvig Artificial Intelligence. A modern Approach. - Prentice Hall, Upper Saddle River, New Jersey, 2015. – 1408 p.
2. Гладун А.Я., Рогушина Ю.В. Семантичні технології: принципи та практики. – К.:ТОВ ВД АДЕФ-Україна, 2016. – 308 с.
3. Методи та системи штучного інтелекту: Навчальний посібник для студентів напряму підготовки 6.050101 «Комп’ютерні науки» / Уклад.: А.С. Савченко, О. О. Синельніков. – К. : НАУ, 2017. – 190 с.
4. Luger G. F. Artificial intelligence : structures and strategies for complex problem solving / G. F. Luger. —6th ed. — Pearson Addison Wesley, 2008. — 754 p.
5. Системи штучного інтелекту. Навчальний посібник / Н. Б. Шаховська, Р. М. Камінський, О. Б. Вовк. Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. 392 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Активна робота на семінарських заняттях передбачає активну участь в обговоренні тем наукових доповідей одногрупників, відповіді на запитання аудиторії. Самостійна робота передбачає самостійне опрацювання літератури на предмет матеріалу, доповіді на запропоновані теми, написання програми та проведення дослідження на запропоновану тему. Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт, включаючи вивчення теоретичного матеріалу курсу, виконання завдань для самостійного виконання. Максимальна кількість балів за період навчання – 80 балів. Критично-розрахунковий мінімум балів за навчання становить 40 балів, рекомендований мінімум, розрахований з урахуванням специфіки дисципліни становить 48 балів. Форма заліку – письмова. Заліковибілет складається із 2 теоретичних питань.. Кожне завдання оцінюються від 0 до 10 балів. Всього за залік можна отримати до 20 балів. Мінімальна кількість балів, які додаються до отриманих під час навчання – 12 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Георгій
Анатолійович
Гайна
Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій