Технології штучного інтелекту (Магістр)

Факультет інформаційних технологій

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Технології штучного інтелекту (Магістр)
Код освітньої програми
21443
Кваліфікація, що присуджується
Магістр з комп'ютерних наук
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Інформаційні технології
Спеціальність
Комп’ютерні науки
Особливі умови прийому
Перший рівень вищої освіти (6 рівень НРК) або вищий рівень.
Механізми визначення попереднього навчання
Вступ відбувався за результатами Єдиного вступного іспиту з іноземної мови та фахового іспиту.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація випускників освітньої програми "Технології штучного інтелекту" спеціальності 122 "Комп'ютерні науки" проводиться у формі захисту кваліфікаційної роботи та завершується видачею документу встановленого зразка про присудження здобувачу ступеня магістра із присвоєнням кваліфікації "магістр з комп'ютерних наук".
Профіль програми
Програмні результати навчання
 Застосовувати методологічні принципи наукового дослідження; працювати з дисциплінарним масивом публікацій: проводити пошук, накопичення та обробку наукової інформації; вибирати та формулювати проблему дослідження; обирати методологічну основу дослідження; формулювати об’єкт і предмет дослідження; формулювати і перевіряти наукові гіпотези; формувати комплекс методик для дослідження обраного предмету; збирати емпіричні дані; проводити обробку та інтерпретацію емпіричних даних.  Відображати результати наукових досліджень, оформляти наукові звіти; брати участь в науковій дискусії; вміти реферувати літературні джерела; представляти результат дослідження на наукових конференціях та семінарах.  Володіти навичками кваліфікації результатів творчої діяльності, захисту майнових і особистих немайнових прав авторів та власників як в Україні, так і за її межами; правильно визначати факти порушення прав інтелектуальної власності та вимагати відповідного відшкодування завданих збитків; укладати договори із замовником або роботодавцем; співпрацювати із організаціями колективного управління правами авторів; зареєструвати права на об’єкт інтелектуальної власності; скласти позовну заяву або претензію з приводу порушених прав інтелектуальної власності; захищати порушені права інтелектуальної власності цивільно-правовими способами.  Визначити предмет і об`єкт професійної етики; розкривати основні етичні положення, що мають значення для професійної діяльності в галузі комп’ютерних наук, розглядати професійну етику як спосіб регуляції поведінки в конкретних видах професійної діяльності. Визначати загальні принципи професійної етики, такі як: професійний обов’язок і особлива форма відповідальності, професійна солідарність та корпоративність. Аналізувати специфіку і різновиди професійної етики у закладі вищої освіти. Розкривати сутність професійної деонтології та моральних кодексів.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Підсумкове оцінювання результатів навчання в Університеті здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою. Оцінка здобувача освіти відповідає відношенню встановленого при оцінюванні рівня сформованості професійних та загальних компетент¬ностей до запланованих результатів навчання (у відсотках). Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. За підсумками іспитів, за результатами виконання курсових і дипломних робіт (проєктів); за результатами роботи на практиках здобувачу освіти виставляється також оцінка за 4-бальною шкалою: «Відмінно», «Добре», «Задовільно», «Незадовільно». Якщо з дисциплін не проводиться підсумковий іспит, то результати роботи здобувача оцінюються за 2-бальною шкалою: «Зараховано» або «Не зараховано».
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Практика та стажування
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Георгій Анатолійович Гайна
Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій
Професійні профілі випускників
Аналітик комп'ютерних систем, Викладач закладу вищої освіти, Молодший науковий співробітник (обчислювальні системи)
Доступ до подальшого навчання
Доступ до навчання за програмами третього рівня вищої освіти. Має право набувати додаткові кваліфікації в системі освіти дорослих.