Інформаційні технології в кіберпросторі

Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Інформаційні технології в кіберпросторі
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
виконувати аналіз та декомпозицію інформаційно-телекомунікаційних систем; вирішувати завдання захисту програм та інформації, що обробляється в інформаційно-телекомунікаційних системах програмно-апаратними засобами та давати оцінку результатив-ності якості прийнятих рішень; використовувати сучасне програмно-апаратне забезпечення інформаційно-комунікаційних технологій; використовувати програмні та програмно-апаратні комплекси захисту інформаційних ресурсів;
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Сучасні інформаційні технології це сукупність методів і засобів, що використовуються для збору, зберігання, обробки і поширення інформації в кіберпросторі. Стандартність архітектурних принципів побудови персонального комп’ютера, обладнання та програмного забезпечення, висока мобільність програмного забезпечення і ряд інших ознак визначають порівняно легкий доступ професіонала до інформації на ПК. Для захисту інформації використовуються різні програмно-апаратні методи, які значно розширюють можливості щодо захисту інформації. Для розуміння цих методів необхідні теоретичні знання та практичні навички роботи у сучасних операційних системах (файлових системах) та середовищах, знання сучасних технологій представлення та обробки інформації. Дисципліна “Інформаційні технології в кіберпросторі” є теоретичною та практичною основою сукупності знань та вмінь, що формують профіль фахівця в галузі інформаційних технологій та кібербезпеки. Здобуті знання та уміння фахівець зможе використовувати як базові для вирішення професійних завдань щодо сучасних інформаційних технологій і методів побудови й захисту інформаційних систем. Знання, отримані під час вивчення дисципліни, в подальшому є необхідними при програмному проектуванні та створенні засобів захисту інформації в комп’ютерних системах і мережах.
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1. Shotts W. Linux Command Line, 2nd Edition: A Complete Introduction / No Starch Press, 2019. - 504 p. 2. Баженов В. А., Венгерський П. С., Гарвона В. С. Інформатика. Комп‟ютерна техніка. Комп‟ютерні технології.. Київ: Каравела, 2019. 3. Бантюков С. Є., Чаленко О. В., Меркулов В. С. Архітектура комп'ютерів та периферійні пристрої: Навч. посібник / С. Є. Бантюков, О. В. Чаленко, В. С. Меркулов та ін. Харків: УкрДУЗТ, 2018. – Ч. 1. – 116 с. 4. Upgrading and Repairing Pcs by Scott Mueller. Publisher: Que Publishing; 22nd edition July 7, 2015. 5. Павлов В.Г., Михальчук І.І. Структурна організація та архітектура комп'ютерних систем: Конспект лекцій. – К.: НАУ, 2010, 64 с. 6. Семчук А.Р., Юрченко І.В. Інформатика: Навчальний посібник. – 5-у вид. – Чернівці: МВІЦ «Місто», 2006. – 424с. 7. Марченко А. Г. Файлові системи ІВМ-сумісних комп'ютерів : у 2 ч.: Навч. посібник / А. Г. Марченко. - Миколаїв : Національний ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності здобувачів оцінюються за 100 бальною шкалою. Умовою отримання позитивної сумарної оцінки за дисципліну є одержання не менш ніж 60% від максимально можливої кількості балів. Для допуску до іспиту здобувач має набрати не менше ніж 36 балів за поточні семестрові роботи. На іспиті здобувач може максимально отримати 40 балів, але оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали для отримання загальної позитивної оцінки за курс. У випадку, коли здобувач на іспиті набрав менше 24 балів, отримані бали не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів отриманих під час семестру), в екзаменаційній відомості (у колонці “бали за екзамен”) ставиться “0”, а в колонку “результуюча оцінка” переноситься лише кількість балів отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій