Механізми персистенції вірусів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Механізми персистенції вірусів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР1. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР7. Описувати й аналізувати принципи структурнофункціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників. ПР15.Уміти самостійно планувати і виконувати інноваційне завдання та формулювати висновки за його результатами. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого. ПР36. Вміти формувати систему аналізу розвитку емерджентних та персистуючих інфекцій та механізмів ендогенізації вірусів спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійнопрактичної підготовки.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Вірусологія», «Принципи безпеки у вірусологічній лабораторії», «Ідентифікація вірусів», «Генетика вірусів», «Основи вірусного канцерогенезу», «Противірусний імунітет», «Віруси людини та тварин». 2. Вміти самостійно застосовувати знання із загальної вірусології та ін.. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач, працювати з науковою та науковометодичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками розробки рекомендацій по профілактиці та боротьбі з даною хворобою, формування прогнозу поширення хвороби, що досліджується
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є вільним вибором студента (вибір блоками) за спеціалізацією «Вірусологія» висвітлює систему знань та вмінь зі становлення та розвитоку персистуючої інфекції, ролі імунної системи в цьому процесі та механізмів уникнення вірусами захисних реакцій організму. Важливе місце відводиться питанням дослідження молекулярно-біологічних властивостей ВІЛ та його вплив на патогенез інфекції, основним заходам профілактики інфікування та підходам терапії та боротьби з ВІЛ, механізмам змін, які відбуваються в інфікованому організмі та причини неефективності імунної відповіді. Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента про вплив персистуючих інфекцій на організм людини надати уявлення про сучасні тенденції та напрямки фундаментально-наукових і прикладних досліджень в галузі громадського здоровя для майбутньої професійної орієнтації.
Рекомендована та необхідна література
1.Поліщук В.П., Молчанець О. В., Коротєєва Г. В. ВІЛ/СНІД і здоровий спосіб життя. Київ.- 2008 2.Андрійчук О.М, Г. В. Коротєєва, О. В. Молчанець, А. В. Харіна. Вірусні інфекції людини та тварин: епідеміологія, патогенез, особливості противірусного імунітету, терапія та профілактика. Навчальний посібник. Київ.- 2014. 3.Запорожан В.М., Аряєв М.Л. ВІЛ-інфекція і СНІД. - 2-е вид., перероб. та доп.- Київ. Здоров´я. -2004. 4.Alkamі A., Koszinowski U.H. Viral mechanisms of immune evasion. //Immunology Today. – 2000.-Vol. 21 5.Lorenzo M.E., Ploegh H.L., Tirabassi R.S. Viral immune evasion strategies and underlying cell biology. // Seminar in Immunology. - 2001. v. 13.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 2.1– 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2,1.3, 2.2– 20 балів/ 10 балів 3. Презентації / доповіді, усні відповіді: РН 1.1-1.3 та РН 3.1, 4.1 — 10 балів/5 балів. 4.Практичні роботи РН 2.1-2.2— 10 балів/5 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”