МАКРОЕКОНОМІКА

Освітня програма: Еконофізика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
МАКРОЕКОНОМІКА
Код дисципліни
ОК 29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати основні макроекономічні поняття та категорії, методи та моделі макроекономіки; теоретичні концепції провідних наукових шкіл та напрямів економічної науки в сфері макроекономічних досліджень; макроекономічні показники, тенденції, особливості та проблеми функціонування сучасної світової та аціональної економіки; розуміти як функціонує економічна система, механізм дії різних чинників, що обумовлюють порушення і відновлення макроекономічної рівноваги; вміти використовувати методологічний інструментарій макроекономічної науки при проведенні моніторингу, аналізу та систематизації інформації щодо економічних явищ і процесів на рівні національної економіки; пояснювати сутність і макроекономічних процесів і явищ; застосовувати відповідні економікоматематичні методи та моделі для вирішення економічних задач та змістовно інтерпретувати отримані результати ; обґрунтовувати рекомендації з економічної політики на основі моделювання взаємозв’язків явищ і процесів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ дисциплін «Економічна теорія», «Мікроекономіка».
Зміст навчальної дисципліни
Макроекономіка є галуззю економічної науки, що вивчає: закономірності функціонування національної економіки як єдиного цілого; знайомить студентів із закономірностями агрегованої поведінки макроекономічних суб’єктів на рівні економічної системи в цілому; чинники впливу на основні макроекономічні параметри – валовий внутрішній продукт, рівень безробіття та інфляції, стан державного бюджету і платіжного балансу країни, темпи економічного зростання тощо; умови встановлення макроекономічної рівноваги і причин її порушення в розрізі агрегованих ринків.
Рекомендована та необхідна література
1. Базилевич В.Д., Базилевич К.С., Баластрик Л.О. Макроекономіка: Підручник. / За заг. ред. В.Д. Базилевича. Київ: Знання, 2004, 2006, 2008. 851с. ( Класичний університетський підручник). 2. Базилевич В.Д. Макроэкономика: Учебник / В.Д. Базилевич, Е.С. Базилевич, Л.А. Баластрик; под ред. В.Д. Базилевича. Київ: Знання, 2015. 694 с. (Классический университетский учебник). 3. Макроекономіка: навчальний посібник. / В.Д. Базилевич, Л.О. Баластрик. Вид. 2-ге, доп. Київ: Атіка, 2009. 368с. 4. Макроекономіка: практикум: навч. посіб. / В.Д. Базилевич, К.С. Базилевич, Л.О. Баластрик; за ред. В.Д. Базилевича. 2-ге вид. переробл. і доп. Київ: Знання, 2010. 550 с. 5. Макроекономічна політика : Навчально-методичний комплекс для студентів спеціальності 051 Економіка освітньої програми «Економіка та економічна політика» / упорядник О.В. Красота. Київ: ЦП «Компринт», 2020. 28 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання 60 балів максимум / 36 балів мінімум; - підсумкове оцінювання у формі екзамену: максимальна оцінка 40 балів, рубіжна оцінка – 24 бали. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру та результати складання екзамену.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет