Геоінформаційні системи в геології

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геоінформаційні системи в геології
Код дисципліни
ВК 5.3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
- Збирати, обробляти та аналізувати геологічну інформаціюпри вирішенні фундаментальних та прикладних завдань. - Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. - Аналізувати склад і внутрішню будову Землі та її надр на різних просторовочасових масштабах. - Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних геологічних досліджень, інтегрувати їх від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання. - Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення геологічних досліджень, збору та обробки геологічних даних.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні ознайомитися з навчальними дисциплінами циклу природничих наук: геоінформатика, основи математичного аналізу, статистична обробка геологічної інформації, загальна та історична геологія, гідрогеологія, інженерна геологія, структурна геологія.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі навчальної дисципліни «Геоінформаційні системи в геології» розкриваються основні аспекти застосування географічних інформаційних систем в геології. Предметом вивчення є геологічні об’єкти з точки зору їх фактографічного опису, представлення, моделювання а також аналізу за допомогою засобів ГІС. Вивчення дисципліни дозволить студентам оволодіти знаннями та навичками зі збирання, накопичення, обробки, узагальнення, просторового аналізу, оптимізації та розповсюдження просторової інформації засобами ГІС.
Рекомендована та необхідна література
1. Бурачек В.Г., Железняк О.О., Зацерковннй В.І. (2011). Геоінформаційний аналіз просторових даних: монографія. Ніжин: ТОВ Видавництво «Аспект-Поліграф». 2. Бурачек В.Г., Зацерковннй В.І. (2011). Основи ГІС. Ніжин: ТОВ Видавництво «Аспект-Поліграф. 6. Зацерковний В.І., Тішаєв, І.В., Віршило, І.В., Демидов В.К. (2016). Геоінформаційні системи в науках про Землю. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 10 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені завдання використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська