Земельне право

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Земельне право
Код дисципліни
ВК 1.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативноправові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати, основні положення Конституції України, Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, Національних стандартів оцінки майна, методик та інших нормативних актів, які встановлюють порядок проведення оцінки нерухомого майна, склад і зміст технічної документації та звітів, вимоги до них, порядок їх виконання. 2. Вміти працювати з нормативно-джерельною базою у інформаційно-пошукових системах, правильно застосовувати положення нормативно-правових актів, обґрунтовувати власну позицію з посиланням на нормативну базу та робити висновки, самостійно вирішувати практичні ситуації у сфері оцінювання нерухомого майна, геодезії, землеустрою та кадастру. 3. Володіти навичками: тлумачення правових норм, розробки різної документації, пов’язаної з оцінкою нерухомого майна, земельних ділянок, працювати з інформаційними базами геодезичних даних, користуватися публічною кадастровою картою.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються за принципом системного аналізу знання про землю як об’єкт правового регулювання, про земельне право як галузь права та науки, про джерела земельного права, про права на землю та обов’язки у земельному праві, гарантії їх реалізації, про управління да державне регулювання у цій сфері, правову охорону земель, юридичну відповідальність за земельні правопорушення, а також знання про правові режими земель різних категорій.
Рекомендована та необхідна література
1. Земельне право України. Підручник. За ред. Носіка В.В., К.: ВПЦ "Київський університет", 2008, 511 с. 2. Земельне право України. Навч. посіб. Ріпенко А.І., Пащенко О.М., Київ: В-во "Дакор", 2016, 326 с. 3. Мірошніченко А. М. Земельне право України. Підр., 3-є видання, К., Алерта, 2013, 512 с. 4. Мірошніченко А. М. Земельне право України. Підручник. Курс лекцій, К., Юрінкоінтер, 2020, 544 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрові форми оцінювання: 1. доповідь – від 3 до 5 балів; 2. доповнення доповіді – від 1 до 3 балів; 3. експрес-опитування – від 3 до 5 балів; 4. розв’язання практичної проблеми, задачі – від 2 до 3 балів; 5. тести – від 6 до 10 балів; 6. реферат (письмова робота за заданою темою) - від 4 до 7 балів. 7. дві модульні роботи – від 6 до 10 за одну модульну (разом від 12 до 20 балів). Підсумкове оцінювання: письмовий іспит, що включає відповіді на питання. Іспит проводиться у формі письмової роботи за білетною системою, яка включає відповіді на три питання білету. Викладач завчасно надає перелік іспитових питань здобувачам освіти.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права