Правова робота в господарських організаціях

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правова робота в господарських організаціях
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері корпоративного права, що передбачає застосування правових доктрин, правових принципів, норм права, здатність розв’язувати кейси з корпоративного права у ситуаціях, що вимагають системного, логічного та функціонального тлумачення норм права, а також розуміння особливостей практики їх застосування; здатність самостійно готувати проекти актів правозастосування (проекти рішень суду з різних категорій корпоративних спорів, проекти корпоративних нормативних актів, враховуючи вимоги щодо їх законності, обґрунтованості та вмотивованості; здатність продемонструвати навички здійснення професійного супроводу корпоративних операцій та процесів, здатність аналізувати корпоративні інституції з точки зору їх проблемних аспектів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати норми законодавства про господарські організації, організаційні основи діяльності суб’єктів правової роботи у сфері господарювання. Володіти: елементарними навичками забезпечення належного юридичного супроводження господарської діяльності з організації документообігу, підготовки проектів внутрішньогосподарських (локальних нормативних) актів, посадових інструкцій, з організації договірної роботи, підготовки та аналізу договірної документації, претензійно- позовних матеріалів, процесуальних документів, які супроводжують вирішення господарських спорів. Вміти аналізувати судову практику з вирішення господарських спорів; опрацьовувати джерела спеціальної літератури з відповідних тем курсу; використовувати набуті міждисциплінарні зв’язки, зокрема, з господарського, цивільного, податкового права; складає кейси на підставі реальних судових справ; опановує навички з підготовки проектів актів правозастосування, що використовуються в практичній діяльності господарських організацій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна формує у студентів знання щодо правової роботи в господарських організаціях; навичок, необхідних юристу для ефективної правової роботи (спілкування, інформаційних, юридичних, фінансових, організаційних, репутаційних та ін.); Забезпечення ефективного корпоративного управління; захисту активів господарської організації, організація договірної, претензійної та позовної роботи на підприємстві; захисту прав та інтересів господарської організації в судах та при проведенні перевірок. Опанування такими знаннями сприяє підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності майбутніх юристів на ринку юридичних професій шляхом поглиблення знань у сфері надання юридичних послуг суб’єктам господарської діяльності та формування умінь з правової роботи в господарських організаціях. Ця навчальна дисципліна формує міждисциплінарні взаємозв’язки із іншими дисциплінами, такими як: господарське право, цивільне право, корпоративне право, господарське процесуальне право.
Рекомендована та необхідна література
Горевий В.І. Організація юридичної служби на підприємстві /Суми: ВТД Університетська книга, 2015. 320 с. Правове забезпечення діяльності господарських організацій (довідник юрисконсульта): навчальний посібник / Д.В.Задихайло, А.О.Олефір, В.М.Пашков. Харків : Юрайт, 2016. 528 с. Корпоративне право крізь призму судової практики : монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків : ЕКУС, 2021. 512 с. Корпоративне право: навчальний посібник. за заг. ред. О. В. Гарагонича, С. М. Грудницької, Л. М. Дорошенко. 2-е вид., випр. і доп. К.: видавничий дім «Артек», 2018. 400 с. Теньков С. О., Богатиренко О. В., Головатенко О. С. та ін. Процесуальні та договірні документи з практиці роботи юристів. Київ : Професіонал, 2012. 512 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані методи викладання - бесіда, пояснення, наукова дискусія з проблемних питань курсу; проблемне викладання окремих питань курсу, застосування наочного матеріалу у вигляді презентацій, використання статистичного методу при викладенні матеріалу щодо видів організаційно-правових форм суб’єктів господарських організацій, результатів розгляду судами господарських спорів; перегляд та аналіз вебінарів; використання практичних методів – координація дій студентів при розв’язанні казусів, складених за матеріалами реальних судових справ, керування імітаційними процедурами щодо надання студентами консультацій та складанням ними процесуальних та документів з правових питань, зокрема, щодо можливих способів захисту прав та інтересів суб’єктів корпоративного права; дискусія зі складних правових проблем курсу.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з програмою курсу. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час впродовж модуля, в який це заняття пропущене. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська