Конкурентне право

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Конкурентне право
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері конкурентного права, що передбачає застосування правових доктрин, правових принципів, норм права, здатність розв’язувати кейси з конкурентного права у ситуаціях, що вимагають системного, логічного та функціонального тлумачення норм права, а також розуміння особливостей практики їх застосування; здатність самостійно готувати проекти актів правозастосування (заяви та скарги до Антимонопольного комітету України, проекти рішень суду з різних категорій конкурентних спорів); здатність продемонструвати навички здійснення професійного супроводу операцій та процесів у сфері економічної конкуренції, здатність аналізувати практичні ситуації з точки зору їх проблемних аспектів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: господарське законодавство; основні принципи організації та здійснення господарської діяльності; структуру державного апарату; основи судоустрою; призначення системи господарських судів. Вміти: визначати склад господарських правовідносин; опрацьовувати нормативно-правові акти і джерела спеціальної літератури з відповідних тем курсу, аналізувати положення законодавства, судову практику. Володіти елементарними навичками самостійного вивчення і застосування актів законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна формує у студентів знання щодо правового регулювання конкурентних відносин, юридичного забезпечення економічної конкуренції способів захисту від недобросовісної конкуренції; участі у публічних закупівлях, отриманні дозволів Антимонопольного комітету на концентрації та узгоджені дії, опанування якими сприяє підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності майбутніх юристів на ринку юридичних професій шляхом поглиблення знань у сфері економічної конкуренції. Ця навчальна дисципліна формує міждисциплінарні взаємозв’язки із іншими дисциплінами, такими як: господарське право, адміністративне право, господарське процесуальне право. Розвиваються вміння студента готувати проекти документів, які подаються до Антимонопольного комітету України. Значну увагу приділено аналізу судової практики за різними категоріями конкурентних спорів.
Рекомендована та необхідна література
Швидка Т. І. Антимонопольно-конкурентне право : навч. посіб. Харків : Право, 2021. 184 с. Антимонопольне конкурентне право України : навчальний посібник для підготовки до іспитів. Київ : Центр учбової літератури, 2019. 174 с. Пасічник В. В. Адміністративно-правове забезпечення економічної конкуренції в Україні : дис. … канд. юрид. наук : 12.00.07. Київ, 2021. 244 с. Швидка Т. І. Економічна конкуренція: сучасний стан законодавчого забезпечення та перспективи його модернізації : монографія. Харків : Право, 2020. 376 с. Смирнова К. В. Правове регулювання конкуренції в Європейському Союзі: теорія і практика. Київ : Фенікс, 2017. 490 с. Швидка Т. І. Конкурентне право : навч. посіб. Харків : Право, 2019. 96 с. Науково-практичний коментар до Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Науково-практичне видання / Г. О. Андрощук, Т. Б. Бондарєв, Н. А. Іваницька, С. В. Шкляр. К. : ВД «Юридична газета», 2013. 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Експрес опитування або колоквіум. Проміжні контрольні роботи або опитування. Заплановані методи викладання - бесіда, пояснення, наукова дискусія з проблемних питань курсу; проблемне викладання окремих питань курсу, застосування наочного матеріалу у вигляді презентацій, використання статистичного методу при викладенні матеріалу щодо справ розглянутих Антимонопольним комітетом України; перегляд та аналіз вебінарів; використання практичних методів – координація дій студентів при розв’язанні казусів, складених за матеріалами реальних справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, керування імітаційними процедурами щодо надання студентами консультацій та складанням ними проектів документів з питань захисту від недобросовісної конкуренції; дискусія зі складних правових проблем курсу.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з програмою курсу. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. Підсумкова оцінка є сумою балів, виставлених студенту за результатами семестрових форм оцінювання та оцінки за залік (балів, отриманих на заліку). Максимальна підсумкова оцінка за дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічного права та економічного судочинства
Навчально-науковий інститут права