Гістофізіологія репродуктивної системи

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гістофізіологія репродуктивної системи
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР06. Застосовувати принципи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР12. Демонструвати знання про будову та функції імунної системи, клітинні та молекулярні механізми імунних реакцій, їх регуляцію, генетичний контроль; види імунітету та методи оцінки імунного статусу організму. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати гістогенез та субмікроскопічну будову елементів залозистого епітелію, анатомію, основи біохімії та фізіології ендокринних органів. 2. Вміти за допомогою мікроскопічних приладів розрізняти різні види залозистих клітин органів ендокринної системи на цито- і гістологічному рівні. 3. Володіти елементарними навичками виготовлення гістологічного препарату ендокринних органів та вмінням роботи з світловим мікроскопом.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Гістофізіологія репродуктивної системи» є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня "Бакалавр". Дисципліна є базовою для отримання цілісного уявлення про структурнофункціональну організацію репродуктивної системи і принцип регуляції периферичних статевих залоз та інших органів репродуктивної системи. У процесі навчання аналізується роль і цитоархітектоніка гіпоталамуса ссавців і людини з характеристикою нейросекреторних ядер, гіпоталамічних трактів, серединного підвищення та гіпофіза в регуляції органів репродуктивної системи. Вивчається цито-гістоструктура різних органів репродуктивної системи як у особин чоловічої, так і жіночої статі за умов норми.
Рекомендована та необхідна література
1. Ендокринологія. Підручник / За ред. П.М. Боднара. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 480 с. 2. Ендокринологія. Підручник / За ред. А.С. Єфімова. - К.: Вища школа, 2004. - 495 с. 3. Остапченко Л.І. Гормональна регуляція обміну речовин і функцій в організмі людини. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2003. - 154 с. 4. Остапченко Л.І. та інш. Біохімія. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2012. - 796 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота (письмова, відкриті питання і тести) РН 1.1 - 1.3, 2.1, 2.2 – 40 балів/ 20 балів. 2. Знання гістологічних препаратів органів репродуктивної системи РН 1.1 - 2.2 – 20 балів/10 балів. 3. Доповідь з презентацією з питань самостійної роботи студентів РН 2.1, 2.2, 3.1 – 20 балів/10 балів. 4. Підсумкова контрольна робота (письмова, відкриті питання і тести) РН 1.1. – 1.3 – 20 балів/ 10 балів. - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська