Основи постнатального онтогенезу

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи постнатального онтогенезу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах. ПР10. Встановлювати закономірності взаємодії живих організмів різних форм структурної організації між собою, особливості впливу різних чинників на живі організми та оцінювати їх роль у біосферних процесах біотичної трансформації речовин і енергії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Біологія індивідуального розвитку", "Загальна цитологія", "Молекулярна біологія", "Загальна гістологія", "Фізіологія людини та тварин". 2. Уміння самостійно застосовувати знання з різних біологічних дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічних лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Основи постнатального онтогенезу» вивчає основні події постембріонального періоду онтогенезу живих організмів. Під час вивчення дисципліни дається характеристика основних подій постембріонального розвитку у тварин та людини: дитинства, включаючи метаморфоз, линьки, росту, розмноження, старіння, регенерації. Проводиться їх порівняльний аналіз у людини та різних груп тварин, механізми регуляції. Аналізуються особливості ранніх етапів постембріонального розвитку, закономірності росту в людини та різних груп тварин за різних екологічних умов, особливості та закономірності регенерації різних частин тіла людини та експериментальних тварин, функціонування статево-зрілого організму з метою виконання функції розмноження, основні закономірності процесу старіння з метою вирішення сучасних фундаментальних та прикладних задач в біології та медицині.
Рекомендована та необхідна література
1. Слободян Л.М. Ріст і розвиток людини.– Т.: ТДМУ, 2008. 2. Тарасюк В.С., Титаренко Н.В., Андрієвський І.Ю., Паламар І.В., Титаренко Г.Г. Ріст і розвиток людини.– К.: Медицина, 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2; 2.1; 2.2; 3.1 – 50 балів / 25 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; 1.4; 2.3; 3.1 – 50 балів / 25 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська