Організація туристсько-краєзнавчої роботи в школі

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Географія" 2019 Бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Організація туристсько-краєзнавчої роботи в школі
Код дисципліни
ДВС.3.05.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН: 18. Володіти здатністю проектувати психологічно безпечне й комфортне освітнє середовище, уміти виявляти булінг серед учнів та протидіяти йому, організовувати співпрацю учнів та комунікацію з їхніми батьками. 19. Добирати і застосовувати сучасні освітні технології та методики для формування предметних компетентностей учнів і здійснювати самоаналіз ефективності уроків. Володіти формами та методами виховання учнів на уроках і в позакласній роботі 20. Уміти оперувати базовими категоріями та поняттями спеціальності. Знати закономірності розвитку особистості, вікові особливості учнів, їхню психологію та специфіку сімейних стосунків.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсами: «Шкільний туризм», «шкільне географічне краєзнавство», «Екскурсійні методи в навчанні географії» «Географічне краєзнавство та країнознавство». 2. Знання теоретичних основ базових географічних теорій та концепцій. Знання і розуміння основних просторово-часових закономірностей будови географічної
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена – вивченню основам організації туристсько-краєзнавчої роботи, роллю та місцем туристичної секції (гуртка чи клубу) в системі сучасної освіти; розкрити значення краєзнавчого музею у формуванні світогляду молоді; характеристиці особливостей етнографічного та туристичного районування України. При вивченні дисципліни особлива увага звертається на формування важливих фахових навиків та вмінь з методології організації етнографічних, краєзнавчих та туристичних досліджень, дослідженню потенціалу свого регіону та можливостей його використання в туристичній сфері України.
Рекомендована та необхідна література
Історико-етнографічні райони України: навч. посібн. С. А. Макарчук. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2012. – 352 с. 2. Костриця М. Ю., Обозний В. В. Шкільна краєзнавчо-туристична робота. - К.: Вища школа, 1995. – 223 с. 3. Крачило М. П. Краєзнавство і туризм. – К.: Вища школа, 1994. – 180 с. 4. Обозний В. В. Туристсько-краєзнавча практика у педагогічному вузі: навч. посібник- практикум / В.В. Обозний. –К. : ТОВ «Міжнар. фін. агенція», 1998. -237 с. 5. Позашкільний туризм і краєзнавство в Українї: історія та сьогодення / гол. ред. Наталя Савченко. - Івано-Франківськ: Тіповіт, 2010. - 408 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Юрійович Гринюк
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет