Гідробіологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гідробіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР6. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організмовому, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР8. Застосовувати під час проведення досліджень знання особливостей розвитку сучасної біологічної науки, основні методологічні принципи наукового дослідження, методологічний і методичний інструментарій проведення наукових досліджень за спеціалізацією. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати морфо-біологічні та екологічні особливості водних груп тварин, фізико-хімічні властивості води як середовища мешкання тварин. 2. Вміти самостійно застосовувати знання із зоології, екології, ботаніки, біології індивідуального розвитку та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Гідробіологія» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за освітньою програмою «Біологія» (спеціалізація «Зоологія»). У ній висвітлено питання щодо специфіки мешкання представників різних таксономічних та екологічних груп живих організмів у водному середовищі існування, здатності їх до пристосування до змінних факторів оточуючого середовища та формування об'єднань та угруповань надорганізменного рівня, закономірностей розвитку водних екосистем у водоймах різних типів та ролі водних організмів у формуванні біопродуктивності та якості води. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про специфіку мешкання та пристосування живих організмів до водного середовища існування та сформувати розуміння складних взаємодій між гідробіонтами та їх угрупованнями в межах екосистем різнотипних водойм.
Рекомендована та необхідна література
1. Заїка В.Є. Порівняльна продуктивність гідробіонтів. - К.: Наук. думка, 1983. - 208 с. 2. Зернов С.А. Загальна гідробіологія: Біомедгіз, 1934. - 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) — РН 1.1 – 3.1 (блок тем Розділу 1) — 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно) — РН 1.1 – 3.1 (блок тем Розділу 2) – 30 балів/ 15 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”