Генеральна схема планування території України

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Географія" 2019 Бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Генеральна схема планування території України
Код дисципліни
ДВС.2.01.05.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН: 9. Виконувати дослідження географічної оболонки та її сфер за допомогою кількісних та якісних методів аналізу з конструктивної географії та раціонального використання природних ресурсів. 11. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в галузях предметної області географії відповідно до спеціалізації 15. Знати і пояснювати зміни в географічній оболонці з позицій концепції сталого розвитку
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивчення курсів «Фізична географія України», «Соціальна географія України», Методологічні засади географії», Конструктивна географія». 2. Знання, оволодіння об’єктно-предметною областю географічної науки; з’ясування структури ландшафтної території України, її поділу на типологічні і регіональні ландшафтні таксони. 3. Володіти методами комплексного географічного аналізу і оцінки природних і соціальних показників для проектно-планувальної оптимізації умов життєдіяльності населення.
Зміст навчальної дисципліни
Суттєвим складникам навчальної дисципліни є аналіз: змісту і сутності Генсхеми в сучасній структурі документації з планування територій; Генсхеми планування території України в стратегії її розвитку як держави, входження України до Європейських територіальних структур; місця Генсхеми в ієрархічній системі територіального планування України.
Рекомендована та необхідна література
Топчієв О.Г., Мальчикова Д.С. Планування територій: Навч.посіб. І О.Г. Топчієв, Д.С. Мальчикова. – Стереотип. Вид. - / Херсон: Грінь Д.С., 2017. – 268с. 4. Планування і забудова територій. ДНБ Б.2.2. – 12:208. -К.: Мінрегіон України. 2018. -128с. 5. Шищенко П.Г. Гавриленко О.П. Прикладна геоекологія: підручник. – Київ, ПВТП «ZATAK», 2020. – 440с. Додаткова 1. Білоконь Ю.М. Регіональне планування (територія і практика / за ред. І.О. Фоміна / Ю.М. Білоконь. -К.: Логос, 2003. -246с. 2. Білоконь Ю.М. Наука і творчість в архітектурі / Ю.М. Білоконь, І.О. Фомін: За ред І.О. Фоміна. – К.: Логос, 2006. – 208с. 3. Генеральна схема планування території України. Пояснювальна записка в 2 т. / Державний інститут проектування міст ДНІПРОМІСТО. – К.: 2000. Т. 1. – 2000. – 49с. Т.2. – 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарської роботи, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Вікторович Гайдай
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет