Фітобіотехнологія
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Фітобіотехнологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР03. Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів.
ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень.
ПР08. Застосовувати під час проведення досліджень знання особливостей розвитку сучасної біологічної науки, основні методологічні принципи наукового дослідження, методологічний і методичний інструментарій проведення наукових досліджень за спеціалізацією.
ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін "Ботаніка", "Фізіологія рослин", "Біохімія", "Мікробіологія", "Загальна генетика", "Біотехнологія", "Ріст і розвиток рослин".
2. Вміння самостійно застосовувати знання з анатомії та фізіології рослин, мікробіології, загальної генетики та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою.
3. Володіння елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Фітобіотехнологія" є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня "Магістр" за освітньою програмою "Біологія" (спеціалізація "Біологія рослин"). Вона висвітлює особливості живлення та умови культивування рослинних клітин, тканин і органів in vitro, способи вирощування ізольованих рослинних клітин, тканин і органів залежно від мети досліджень, питання мікроклонального розмноження рослин, клітинної селекції, кріозбереження рослин, одержання біологічно активних речовин, клітинної та генетичної інженерії.
Рекомендована та необхідна література
1. Мусієнко М.М. Біотехнологія рослин / М.М. Мусієнко, О.О. Панюта. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2005. – 114 с.
2. Біотехнологія сільськогосподарських рослин / М.Д. Мельничук, І.П. Григорюк, О.Л. Кляченко, Ю.В. Коломієць. – К.: Видавничий центр НАУ, 2008. – 74 с.
3. Мусієнко М.М. Культура ізольованих клітин, тканин і органів рослин / М.М. Мусієнко, О.О. Панюта. – К.: Фітосоціоцентр, 2001. – 48 с.
4. Біотехнологія рослин. Практикум / М.Д. Мельничук, І.П. Григорюк, Т.В. Новак [та інші]. – К.: ТОВ «Аграр Медіа Груп», 2011. – 216 с.
5. Кушнір Г.П. Мікроклональне розмноження рослин : теорія і практика / Г.П. Кушнір, В.В. Сарнацька. − К.: Наукова думка : Ін-т фізіології рослин і генетики, 2005. – 269 с.
6. Кунах В.А. Біотехнологія лікарських рослин / В.А. Кунах. – К.: Логос, 2005. – 724 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції; лабораторні роботи; самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. контрольна робота з 1-ї теми : РН 1.1-2.3 – 20 балів/10 балів.
2. Контрольна з 2 –ї теми : РН 1.1- 2.3 – 20 балів/10 балів.
3. Оцінювання виконання лабораторних робіт: РН 2.1-2.3 – 10 балів/5 балів.
4. Презентації/доповіді: РН 3.1, 4.1 – 10 балів/5 балів.
Семестровий контроль: у формі іспиту
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Олександрівна
Панюта
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”