Науково-дослідна практика

Освітня програма: Освітньо-наукова програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідна практика
Код дисципліни
ОК 1.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем. ПРН 3. Вільно спілкуватися з професійних та наукових питань державною та іноземною мовами усно і письмово. ПРН 4. Розробляти соціально-економічні проєкти та систему комплексних дій щодо їх реалізації з урахуванням їх цілей, очікуваних соціально-економічних наслідків, ризиків, законодавчих, ресурсних та інших обмежень. ПРН 5. Дотримуватися принципів академічної доброчесності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Актуальні проблеми економічної теорії та економічної політики», «Статистика», «Мікроекономіка-2», «Макроекономіка-2», «Філософія», «Економіка галузевих ринків», «Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності)». 2. Знати сутність і принципи організації наукових досліджень; основні принципи роботи з вторинною економічною інформацією; основні методи збору первинної економічної інформації; поняття мети, завдання та гіпотези наукового дослідження; методику проведення наукових досліджень у сфері економіки та економічної політики;. 3. Вміти шукати, систематизувати та обробляти фактологічну, статистичну та науково-аналітичну інформацію. 4. Володіти навичками системного аналітичного мислення
Зміст навчальної дисципліни
Науково-дослідна практика спрямована на залучення студентів до проведення самостійних наукових досліджень, ознайомлення з концептуально-методологічними основами та методикою проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, що використовуються в провідних зарубіжних та вітчизняних академічних та спеціалізованих інститутах, особливостями практичного застосування, комерціалізації та оприлюднення результатів теоретичних та наукових розробок у сфері їх професійної діяльності. Предметом науково-дослідної практики є наукове дослідження як специфічний вид науково-практичної діяльності у сфері економіки та економічної політики. Тривалість науково-дослідної практики визначається навчальним планом, терміни – графіком навчального процесу на відповідний рік.
Рекомендована та необхідна література
1. Антошкіна Л.І., Стеченко Д.М. Методологія економічних досліджень : підручник. Київ : Знання, 2015. 311 с. 2. Базилевич В.Д., Ильин В.В. Философия экономики. История. Киев : Знання; Москва : Рыбари, 2011. 927 с. 3. Базилевич В.Д., Ильин В.В. Экономико-философская мысль современного мира. Киев : Знання, 2015. 821 с. 4. Блауг М. Методология экономической науки, или Как экономисты объясняют. Пер. с англ. Науч. ред. и вступ ст. В.С. Автономова. Москва : НП «Журнал Вопросы экономики», 2004. 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Метою науково-дослідної практики є закріплення знань здобувачів вищої освіти щодо пошуку, обробки та аналізу фактологічних, статистичних і науково-аналітичних даних, методики організації та форм здійснення наукових досліджень, набуття ними професійних кометентностей у фаховій політико-економічній сфері, отримання знань та навичок, необхідних для планування, проведення та публічної презентації результатів самостійних наукових досліджень в цілому, а також написання та захисту кваліфікаційної роботи магістра зокрема.
Методи та критерії оцінювання
Формою звітності про проходження науково-дослідної практики є звіт встановленого зразка. Підсумкове оцінювання: диференційований залік. Після завершення практики здобувачі вищої освіти доповідають про виконання програми практики й індивідуального завдання на звітній (підсумковій) конференції. Захист звітів з практики відбувається перед комісією, що формується із представників випускової кафедри. Підсумкова оцінка визначається з урахуванням своєчасності подання необхідних документів з практики, якості підготовленого звіту, виконання індивідуального завдання, відгуку керівника, рівня знань та захисту звіту з практики.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет