Парниковий ефект в атмосфері. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Парниковий ефект в атмосфері. Редакція 2019
Код дисципліни
ВБ 2.2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово-часових масштабах. (ПР-10) Знати закономірності виникнення і розвитку атмосферних процесів і явищ; вміти ідентифікувати, прогнозувати, моделювати атмосферні процеси і явища. (ПР-16) Знати властивості та закономірності взаємодії складових кліматичної системи Землі, закономірності формування і зміни клімату (ПР- 17)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу з фізики, загальної метеорології. 2. Знання теоретичних основ метеорології, законів фізики, зокрема законів електромагнітного випромінювання, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в системі Земля-Атмосфері. Володіння основними законами переносу сонячної радіації в атмосфері та в системі Земля-Атмосфера.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню основних фізичних законів та процесів, що обумовлюють перенос сонячної радіації в атмосфері, а також перенос теплової інфрачервоної радіації в атмосфері. Курс складається з двох змістових модулів. Перший модуль – «Перенос радіації в системі Земля-Атмосфера» розглядає основні закони електромагнітного випромінювання та процеси переносу сонячної та інфрачервоної радіації в системі Земля-Атмосфера. Другий модуль - «Парниковий ефект в атмосфері» розглядається фізична природа природного та техногенного парникового ефекту та основні причини, що обумовлюють глобальне потепління в Кліматичній системі.
Рекомендована та необхідна література
1. Гончарова Л.Д., Серга Е.М., Школьний Є.П. Клімат і загальна циркуляція атмосфери: Навчальний посібник. – К.: КНТ, 2005. – 251 с. 2. Dr. Kerry A. Emanuel | Climate Science and Climate Risk: A Primer. https://eapsweb.mit.edu/sites/default/files/Climate_Primer.pdf 3. Ulrich Cubasch, Yihui Ding, Cecilie Mauritzen, Abdalah Mokssit, Thomas Peterson, Michael Prather. Historical Overview of Climate Change Science. 4. https://www.ipcc.ch › 2018/03 5. Simple Models of Climate Change. https://history.aip.org › climate › simple 6. http://www.nside/org 7. http://www.unfccc.de
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем двох змістових модулів та виконання індивідуальних завдань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ростислав Васильович Олійник
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет