Екологічна кліматологія. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Екологічна кліматологія. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 32.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер. ПР10. Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово- часових масштабах. ПР12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР18. Вміти аналізувати вплив погоди і клімату на життєдіяльність людини.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Метеорологія», «Фізика атмосфери», «Кліматологія», «Біометеорологія». 2. Знання теоретичних основ і методичних підходів до оцінки впливу погодних і кліматичних умов на життєве середовище людини та її виробничу діяльність, знання принципів і методів використання метеорологічної та кліматичної інформації для вирішення прикладних завдань у виробничій та невиробничій сферах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна програма охоплює широкий спектр питань, пов’язаних із екологією людини, її здоров’ям, господарською діяльністю, а також питань, пов’язаних із сучасними проблемами забруднення повітряного середовища, глобальних і регіональних змін клімату, гідрометеорологічним забезпеченням у складі екологічного моніторингу довкілля. Дисципліна вивчає: − функції атмосфери як складової глобальної екологічної системи; − значення метеорологічних чинників (світла, тепла, атмосферного зволоження, тиску, вітру, хмарності та ін.) для життєдіяльності біоти; − вплив клімату на еволюцію і географію екосистем; − вплив погоди і клімату на здоров’я людини, її побут, господарську діяльність, рекреацію, туризм, тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Білявський Г.О., Бутченко Л.І., Навроцький В.М. Основи екології: теорія та практикум. К.: Лібра, 2002. − 352 с. 2. Джигирей В.С. Екологія та охорона навколишнього природного середовища: Навч. посібник. – 5-те вид., випр. і доп. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2007. – 422 с. 3. Екологія мікроорганізмів: Посібник / за ред. В.П.Патики. – К.: Основа, 2007 – 192 с. 4. Мусієнко М.М. Екологія рослин. – К.: Либідь. – 432 с. 5. Хлус Л.М. Екологія тварин: пристосування й середовище. – Чернівці: Рута, 1999. – 92 с. 6. Сніжко С., Шевченко О., Яценко Ю. Класифікація міст України за рівнем забруднення атмосферного повітря. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Географія. Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2017 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістових модулів та виконання індивідуальних завдань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Володимирівна Яценко
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет