Фізіологія харчування і травлення

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія харчування і травлення
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР18. Демонструвати знання основних принципів збереження й зміцнення здоров’я, формування ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Фізіологія та анатомія людини», «Загальна цитологія», «Гістологія», «Зоологія», «Біохімія». 2. Вміти самостійно використовувати знання з вищезгаданих навчальних дисциплін для розв’язання конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Фізіологія харчування і травлення», що складається із двох модулів, органи травної системи та їх функції розглядається в єдиній діалектичній єдності. Фізіологічні процеси, які висвітлюються в межах навчальної дисципліни, вивчаються на молекулярному, клітинному, тканинному, органному рівні та рівні систем органів. Матеріал першого модулю присвячений особливостям функціонування системи травлення, секреторній та моторно-евакуаторній функціям. Другий модуль курсу розкриває секреторну та моторно-евакуаторну функцію проксимального відділу травного тракту. Отримані знання можуть бути використані студентами не лише у навчальному процесі, але і під час наукової діяльності в області суміжних та міждисциплінарних наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Цитофізіологія і біохімія травлення. Практикум / За ред. Л.І. Остапченко, В.К. Рибальченка. К.,2006. 2. Цитофізіологія травлення. Рибальченко В.К., Берегова Т.В., Рибальченко Т.В.: Навчальний посібник. - Київ. 2004. 3. Sitaraman and Friedman's Essentials of Gastroenterology, Frank A. Anania MD, FACP, AGAF, FAASLD – Wiley-Blackwell; 2018 – P. 512
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1-РН.1.3 — 30 балів / 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.3-РН.1.5 — 30 балів / 15 балів 3. Підсумкова модульна контрольна робота: РН 1.1-РН.1.5 — 25 / 12,5 балів 4. Реферат РН 3.1 –15 балів/ 7,5 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”