Основи організації наукових досліджень в туризмознавстві

Освітня програма: Гастрономічний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи організації наукових досліджень в туризмознавстві
Код дисципліни
ОК.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Знати і розуміти основні форми і види туризму, їх поділ. ПР06. Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів ПР08. Ідентифікувати туристичну документацію та вміти правильно нею користуватися. ПР11. Володіти державною та іноземною (ними) мовою (мовами) ПР19. Аргументовано відстоювати свої погляди у розв’язанні професійних завдань ПР29. Аналізувати та оцінювати природно-ресурсний та господарський потенціал територій для потреб організації нових туристичних продуктів та пропозицій і моніторингу об’єктів енота гастрономічної спадщини локальних територій та регіонів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання основ функціонування туризму, базової термінології з фаху, сутність, структуру та основи функціонування індустрії туризму. 2. Успішне оволодіння дисциплінами «Основи туризмознавства», «Географія рекреації та туризму», «Географія традиційної культури населення та культурні ландшафти України та світу», «Суспільна географія». 3. Володіти елементарними навичками роботи у пошукових Internet-системах, здатністю отримувати та аналізувати інформацію з різних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
студенти повинні усвідомлювати теоретико-методологічні основи функціонування туризму, як складної, динамічної, відкритої соціально-економічної системи, спрямованої на забезпечення потреб людини в саморозвитку; знати класифікацію методів наукових досліджень і можливості їх застосування для реалізації у власних наукових розробках (курсові, бакалаврські, тези, статті та ін). Відповідно, дисципліна умовно поділена на три частини, в яких спочатку розглядаються основи розуміння науки як феномену та методів наукової діяльності, за тим – теоретичні засади туризмології, і в останній частині - процес наукового дослідження, основні форми науково-дослідної діяльності студентів та питання якості наукового дослідження.
Рекомендована та необхідна література
Влах М. Теорія і методологія географічної науки : навч. посібник для самостійної роботи студентів / М. Влах, Л. Котик. — Ч. 2. : Допоміжні навчальні матеріали. — Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2019. — 138 с 2. Гавриленко О.П. Методологія наукових досліджень: Навчальний посібник / О.П. Гавриленко. – К.: Ніка-Центр, 2008. – 172 с. 3. Данильян О. Г. Методологія наукових досліджень : підручник / О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань. – Харків : Право, 2019. – 368 с. 4. Кириленко О. П. Основи наукових досліджень у схемах і таблицях : навч. посіб. / О. П. Кириленко, В. В. Письменний. – Тернопіль : ТНЕУ, 2013. – 228 с. 5. Любіцева О.О. Проблематика становлення туризмології як науки / О.О. Любіцева, М.П. Мальська, Ю.В.Зінько // Матеріали методологічного міждисциплінарного Інтернет-семінару «Туристичне господарство у світлі гуманістичних ідей Г.С. Сковороди (до 300-річчя з дня народження мислителя)» [м. Полтава], 3 грудня 2022 р. - Полтава: ПУЕТ, 2022. - С.3-8.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Валентинівна Кочеткова
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет