Основи землеустрою та кадастру_ОПП Картографія_7 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Основи землеустрою та кадастру_ОПП Картографія_7 сем.
Код дисципліни
ДВВ 1.05.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Полягає у вивчені закономірностей організації використання землі, як територіального базису, природного ресурсу й основного засобу виробництва, прискорення темпів росту продуктивності праці на основі досягнень науково-технічного прогресу та раціонального використання землі, трудових і фінансових ресурсів, професійної та екологічної підготовки інженера-землевпорядника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1)Навчальна дисципліна “Основи землеустрою та кадастру” базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема студенти-картографи повинні володіти базовими знаннями топографічного та тематичного картографування, геодезії та топографії, математичної обробки геодезичних даних, математичної основи карт, дистанційного зондування землі.
2)знання теоретичних основ математики, статистики, теорії ймовірності, інженерної та комп’ютерної графіки
3)володіння елементарними навичками математичного моделювання, знаннями ГІС інформаційних систем.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриття необхідності комплексного підходу до виконання робіт, починаючи від формування земельної ділянки як об’єкта земельної власності (включаючи всі види знімальних робіт та опрацювання їхніх результатів, визначення юридичного статусу земельної ділянки, виготовлення необхідної документації тощо), виготовлення індексних кадастрових карт, створення кадастрових планів, виникнення нових видів робіт, пов’язаних із сучасним станом реформування земельних відносин, широке застосування в землевпорядному виробництві новітніх інформаційних технологій, насамперед геоінформаційних систем (ГІС), сучасних технологій знімальних робіт, включаючи методи дистанційного зондування землі.
Рекомендована та необхідна література
1.Володін М. О. Основи земельного кадастру. Навчальний посібник. – Київ, 2000. – 320 с.
2.Земельні відносини в Україні. Організаційно-правовий механізм. Під. Заг. ред. А. С. Даниленка. – Київ: КІС, 2009. – 128 с.
3.Історія земельних відносин: навчальний посібник / О. Будзяк, Л. Даценко, В. Будзяк, С. Тітова. – К., КНУ, 2022. 150 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1n3xoI1lhfMTWBtQXNWjzcvI1yy1JEcgC/view
4.Новаковський Л. Я., Третяк А. М. Основні положення концепції розвитку земельної реформи в Україні, Київ, 2010. – 53 с.
5.Теоретичні основи державного землельного кадастру: Навч. посібник/ М. Г. Ступень, Р. Й. Гулько, О. Я. Микула та ін.; За заг. ред. М. Г. Ступеня. – Львів: Апріорі, 2003. – 341 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курс складається з двох змістових модулів: Перший розкриває історичні та теоретичні передумови розвитку землеустрою. Виникнення землеустрою і перші землевпорядні дії. Земельні реформи в зарубіжних країнах. Планування використання земель адміністративно-територіальних утворень. Державні, регіональні та муніципальні програми використання земель. Землеустрій на сільськогосподарських землях. Основні поняття та визначення системи землеустрою. суть, складові та функції системи землеустрою. Властивості землі, що враховуються при землеустрої. Другий – присвячений складу і видам землевпорядних робіт та землеустрою у системі суспільного виробництва: земельно-територіальний ресурс у системі суспільних інтересів і відносин, земельна власність, земля як товар у ринковій економіці, соціально-економічний зміст землеустрою, землеустрій як складова частина господарського механізму країни, вивченню стану земель, планування, використання і охорони земель, землевпорядні роботи на місцевому рівні.
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарів та практичних . Завершується дисципліна заліком .
- семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1–1.4 – 40 / 20 балів.
2. Модульна контрольна робота 2: РН 2.1-2.3– 40 / 20 балів.
3. Самостійна, семінарські та практичні заняття: РН 1.1–2.3 – 20 / 10 балів.
- підсумкове оцінювання: у формі заліку
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх практичних робіт. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Вікторівна
Тітова
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет