Географія України_4 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Географія України_4 сем.
Код дисципліни
ОК 11.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю (ПР01).
Використовувати усно і письмово професійну українську мову (ПР02).
Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер (ПР06).
Аналізувати склад і будову геосфери (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабних рівнях (ПР10).
Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення (ПР13).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати базові знання з курсів природничої географії, соціальної та економічної географії, розуміння основних закономірностей територіальної організації суспільства;
вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між процесами і явищами, які приводять до формування різноманітних природних територіальних комплексів; аналізувати причини та оцінювати наслідки економічних і соціальних процесів; володіти сучасними методами пошуку і систематизації наукових документів та первинної обробки географічної інформації; елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Частина 1 – «Фізична географія України» – як невід’ємна складова дисципліни «Географія України» включає огляд загальних особливостей природи території України за компонентами і більш детальні характеристики регіональних фізико-географічних одиниць з акцентом на вплив відмінностей природних умов на формування гастрономічної спадщини України.
Частина 2 – «Економічна та соціальна географія України» – присвячена вивченню теоретичних та методичних аспектів територіальної організації українського суспільства, характеристиці просторово-часових проявів функціонування окремих галузей господарства країни.
Під час вивчення дисципліни «Географія України» увага приділяється також формуванню важливих загальних та фахових компетенцій бакалавра – навичкам та вмінням планувати та здійснювати дослідження і звітувати про їхні результати, діяти професійно і толерантно в різних природних, соціально-економічних та етнокультурних умовах, зберігаючи природну та культурну спадщину України.
Рекомендована та необхідна література
1. Маринич О. М., Шищенко П. Г. Фізична географія України. К.: Знання, 2003 (2005, 2006).
2. Петрина Н. В. Географія України. Частина 1. Фізична географія України: Навчально- методичний посібник. К.: РВЦ ЗСУ, 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції / Практичні заняття / Самостійна робота/Індивідуальні завдання / Презентація і захист результатів виконаних завдань/Тематичні контрольні роботи / Іспит
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою (оцінка розраховується як накопичена). Поточний контроль з дисципліни здійснюється під час проведення практичних занять і має на меті перевірку рівня підготовленості студентів до виконання конкретних завдань з дисципліни.
Студентам, які за обидві змістові частини набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум (36 балів), для отримання допуску до іспиту необхідно виконати передбачені програмою індивідуальні завдання повторно (наприклад, підготовка реферату).
Підсумковий (семестровий) контроль знань студентів з дисципліни – письмовий залік у формі тестування. Максимальна кількість балів за результатами тестування – 40.
Підсумкова оцінка з дисципліни формується як сума балів, отриманих: 1) за виконані впродовж семестру завдання та контрольні роботи (максимум 60 балів) та 2) за письмову екзаменаційну роботу (максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Василівна
Петрина
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Петро
Олексійович
Масляк
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Географії України
Географічний факультет
Географії України
Географічний факультет