Серверні та мобільні ГІС

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Серверні та мобільні ГІС
Код дисципліни
ОК 5.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР04. Розробляти, керувати та управляти проектами в науках про Землю, оцінювати і забезпечувати якість робіт. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти мають знати теоретичні основи та поняття геоінформатики, геоінфрмаційних систем, основ програмування. Знати підходи та шляхи пошуку інформації у мережі Інтернет. Вміти працювати в сучасному програмному забезпеченні, що використовується в мережі Інтернет для інтерактивного картографування та подання картографічних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення теорії інфраструктури просторових даних та придбання практичних навичок з технології задіяння цифрових геоінформаційних ресурсів на основі комп'ютерних мереж та мобільних пристроїв для оброблення інформації та подання (візуалізації) просторово-часової інформації.
Рекомендована та необхідна література
1.Бурачек В.Г. Геоінформаційний аналіз просторових даних / В.Г. Бурачек, О.О. Железняк, В.І. Зацерковний. – Ніжин: ТОВ Видавництво «Аспект-Поліграф», 2011. – 440 с. 2.Карпінський Ю.О., Лященко А.А. (2001) Формування національної інфраструктури просторових даних – пріоритетний напрям топографо-геодезичної та картографічної діяльності, Вісник геодезії та картографії, №3, с. 65-74. 3.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології. – 2010., К.: Ніка-Центр. – 448 с. 4.Пасічник В.В., Резніченко В.А. Організація баз даних та знань. – К.: Видавнича група ВНУ, 2006. – 384 с. 5.MapInfo Professional 9.0 Руководство пользователя MapInfo Corporation Troy, New York. – 2007. – 620 с. 6.ArcGIS 9.0 Начало работы Руководство пользователя ESRI, New York. – 2004. – 272 с. 7.ArcGIS 9.0 ArcMap Руководство пользователя ESRI, New York. - 2004. – 558 с. 8.ArcGIS 9.0 SpatialAnalyst Руководство пользователя ESRI, New York. – 2004. – 219 с. 15
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна складається зі двох змістових модулів. У першому розглянуто загальні питання затребуваності ГІС на ринку послуг та сучасні вектори розвитку ГІС-технологій. Подано класифікацію ГІС, окреслено сутність та відмінності серверних та мобільних ГІС. Другий модуль розкриває особливості оброблення інформації та можливості візуалізації просторово-часової інформації у мобільних та серверних ГІС. Розглянуто особливості архітектури та пріоритети мобільних і серверних ГІС.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних, самостійних, модульних контрольних робіт та заліку. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні наступна: - семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: 10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: 10 балів. 3. Практичні роботи: 30 балів. 4. Самостійна робота: 10 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту. Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і заліку 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тамара Миколаївна Курач
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет