Курсова робота 2 (3 курс)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Курсова робота 2 (3 курс)
Код дисципліни
ДВВ. 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв'язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв'язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі класичної філології і нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування навчальних дисциплін «Вступ до мовознавства», «Вступ до літературознавства», «Культура Давньої Греції та Риму (у давньогрецьких та латинських текстах»; «Історія давньогрецької літератури», «Історія римської літератури», «Латинська мова», «Давньогрецька мова». 2) знання основ літературознавчої та мовознавчої термінології, загальних відомостей про історію лінгвістичних вчень, основ граматики та синтаксису як давніх, так і сучасних мов; 3) володіння елементарними навичками аналізу та інтерпретації текстового та мовного матеріалу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – підвищити рівень підготовки студентів до самостійної практичної роботи; сформувати навички наукової роботи, що передбачає обрання наукової мовознавчої або літературознавчої теми вконтексті сучасної проблематики та її самостійне дослідження. Анотація навчальної дисципліни: дисципліна «Курсова робота» - навчально- наукова праця, в якій студент повинен не лише продемонструвати вміння опановувати наукові джерела й оперувати ними, а й виконувати самостійне дослідження. Вона передбачає аналіз та інтерпретацію мовного та літературного матеріалу з опертям на напрацювання методологічного апарату певних мовознавчих та літературознавчо-критичних шкіл; формулювання узагальнень і обґрунтування висновків на підставі власних спостережень.
Рекомендована та необхідна література
Бюлетень Вищої атестаційної комісії України. Київ. 2009. № 5. С. 26 – 30. Гончаренко С.У. Педагогічні дослідження. Київ, 1995. 45 с. Гончаренко С. Український педагогічний словник. Київ: Либідь, 1997. 337с. Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методична розробка. – К., 2011. – 82 с. Як писати курсову роботу з літератури: Методична розробка / упоряд. Гаєвська Н.М., Конончук М.М. Київ: ТВІМ ІНТЕР, 1994. 23 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичне заняття, контрольна робота, самостійна робота та творче завдання, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.5), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.4); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання здійснюється науковим керівником упродовж написання курсової роботи, після опанування тем 1-5 та в день захисту курсової роботи відповідно до критеріїв оцінювання у формі заповнення аркуша оцінювання. Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу та захисту роботи.
Мова викладання
українська