Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності)

Освітня програма: Економічна аналітика та статистика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності)
Код дисципліни
1.1.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем ПРН 9. Приймати ефективні рішення за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних досліджень. ПРН 13. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень. ПРН 18. Формулювати нові гіпотези та наукові проблеми у сфері економіки, пропонувати належні підходи та методи їх перевірки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи наукового пізнання; сформовані наукою фундаментальні, загальні та специфічні закони, що функціонують у різних галузях наукового пізнання. 2. Володіти навичками планування та організації наукових економічних досліджень, методами статистичного аналізу закономірностей формування і розвитку складних соціально-економічних явищ та процесів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» забезпечує набуття студентами загальних та спеціальних (фахових) компетентностей. Структура навчальної дисципліни підпорядкована вивченню методології і методів дослідження в економіці, формування у студентів логічного мислення, необхідного в наукових дослідженнях, які базуються на інструментальних засобах аналізу інформації. Програма навчальної дисципліни складається з трьох модулів.
Рекомендована та необхідна література
1. Базилевич В.Д. Інтелектуальна власність: підручник. 3 вид., стер. Київ: Знання, 2014. 671 c. 2. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки. Підручник. Київ: «Київський університет», 2008. URL: http://www.philsci.univ.kiev.ua 3. Дубницький В.І. Методологія наукових досліджень в інформаційній економіці : навч. посіб. / В. І. Дубницький, Н. Ю. Науменко, С. О. Федулова; [заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Дубинського В. І.] ; Держ. ВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". Дніпро : ДВНЗ УДХТУ, 2019. 443 с. 4. Економічні дослідження (методологія, інструментарій, організація, апробація) навч. посіб. , за ред. А.А.Мазаракі. - 2 вид. – Ктїв, КНТЕУ, 2011. – 296 с. 5. Методологія та організація наукових досліджень : навч. посіб. для студ.-магістр. усіх спец. / за ред. І.С. Добронравової (ч. 1), О.В. Руденко (ч. 2). Київ : ВПЦ "Київський університет", 2018. 607 с. URL: http://philsci.univ.kiev.ua/biblio/Methodol.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок самостійно ставити і творчо розв’язувати різні складні проблеми, оволодіти методологією наукових досліджень та сучасними інформаційними технологіями, оприлюднювати результати досліджень, дотримуючись принципу доброчесності, набути цілісне уявлення про інтелектуальну власність, використовувати у своїй роботі все те нове, що з’являється в науці і практиці, адаптуватися до нових умов, постійно удосконалювати свою кваліфікацію.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: - поточне оцінювання – max 80 балів / min 48 балів: - підсумкове оцінювання у формі заліку: max оцінка 20 балів, min – 12 балів. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх змістових модулів за виконання практичних вправ, індивідуальних завдань, за роботу в малих групах і презентацію самостійно виконаних творчих робіт. Залік проходить у письмовій формі, складається з теоретичних відповідей, тестів, розрахункового завдання.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії
Економічний факультет