Вторинний метаболізм рослин

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Вторинний метаболізм рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів. ПР07. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників. ПР13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, оцінювати ризики застосування новітніх біологічних, біотехнологічних і медико-біологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. ПР17. Застосовувати сучасні технології навчання для викладання спеціальних дисциплін. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішно опанувати курси «Ботаніка», «Фізіологія рослин», «Біохімія», «Біотехнологія». 2. Вміти самостійно застосовувати знання з анатомії та фізіології рослин ,біохімії, біотехнології та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та хімічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вторинний метаболізм рослин» є вибірковою навчальною дисципліною, яка формує комплексне уявлення про метаболізм рослин на молекулярному, клітинному, тканинному рівнях та рівні цілісного організму; склад, властивості,шляхи біосинтезу біологічно активних речовин, їх фізіологічну дію та застосування у фармакологічній, харчовій, легкій промисловості, а також скринінг лікарських рослин за їх хімічним складом та пошук найбільш ефективних технологій отримання біологічно активних речовин рослинного походження.
Рекомендована та необхідна література
1. Біохімія рослин: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / [Л.О. Красільнікова, О.О.Авсентьева, В.В. Жмурко] – Х.: Колорит, 2007. – 191 с. 2. Войцехівська О.В. Навчально-методичні рекомендації «Фізіологія вторинного метаболізму рослин» для студентів ОР «Магістр», які навчаються за спеціальністю «Біологія" / [О.В.Войцехівська, В.Н. Белава, О.Є. Смірнов] – К.: АВЕГА, 2020. – 48 с. 3. Гребінский, С.О. Біохімія рослин / С.О. Гребінський. – Львів, Вид-во Львів. ун-ту. -1975.- 270с. 4. Ковальов, В.М. Фармакогнозія з основами біохімії рослин / В.М. Ковальов, О.М. Павлій, Т.І.Ісакова. – Харків: Прапор, 2000. – 706 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1(з 1-4 теми) : РН 1.1. – 30 балів/15 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 (з 5-8 теми) : РН 1.1 – 30 балів/15 балів. 3. Звіт з лабораторних робіт з 1–8 теми: РН 2.1., 2.2., 3.1. –20 балів/10 балів. 4. Наукова доповідь з презентацією: РН 3.1., 4.1 – 20 балів/10 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”