Палеоботаніка

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Палеоботаніка
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1.Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР5. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства. ПР6. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР 20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації. ПР.28. Вміти формувати систему аналізу та інтерпретації нових результатів про рослинні та грибні об'єкти, організацію і функціонування рослинного організму на молекулярному, клітинному, організмовому і популяційному рівнях спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійно-практичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи морфології та анатомії вищих рослин, фізіології рослин в рамках нормативних дисциплін, що викладались в попередні роки навчання. 2. Вміти ідентифікувати ботанічні об’єкти в об’ємі, що визначений нормативними та спеціальними дисциплінами, що викладались в попередні роки навчання. 3. Володіти елементарними навичками користування ключами для визначення таксонів різного рангу.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна є дисципліною блоку вільного вибору студентів за спеціалізацією «Біологія рослин». Дисципліна є інтегральною біологічною дисципліною, що дає змогу сформувати уявлення про методи палеоботанічних досліджень, форми збереження викопного рослинного матеріалу, систематику та таксономію викопних рослин; сформувати систему уявлень щодо етапів розвитку органічного життя та рослинного покриву на Землі.
Рекомендована та необхідна література
1. Вашека О.В., Шевчик В.Л. Визначати папороті – легко! : методичні рекомендації. – К.: Паливода А.В., 2021. 48 с. 2. Christopher J. Cleal & Barry A. Thomas Introduction to plant fossils Cambridge University Press, 2009. – 237 p. 3. Taylor T.N., Taylor E.L., Krings M. Paleobotany. The Biology and Evolution of Fossil Plants. - Academic Press is an imprint of Elsevier, 2009. – 1230 p. 4. Willis K.О., McElwain J.C. The evolution of plants. –Oxford University Press, 2014. – 408 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.3. – 10 балів/ 5 балів 2. Презентація за матеріалами наукової статті - РН 3.1 – 10 балів/ 5 балів 3. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1; 1.3. – 10 балів/ 5 балів 4. Здача лабораторних робіт – РН 2.1; 2.2. – 20 балів/ 10 балів Усні відповіді, доповнення – РН 1.1 - 4.1 – 10 балів/ 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”