Біофізичні принципи регуляції клітинних процесів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біофізичні принципи регуляції клітинних процесів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР21. Вирішувати прикладні задачі біології відповідними методами ПР23.1. Володіти (сучасними) базовими біофізичними методами в біологічних дослідженнях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів "Біохімія", "Фізіологія та анатомія людини і тварин", "Біофізика", "Молекулярна біологія".
Зміст навчальної дисципліни
Завданням дисципліни є формування у студентів уявлень про молекулярні та клітинні механізми регуляції процесів життєдіяльності клітин. Розглядаються основні принципи передачі інформації в клітині, структура і особливості функціонування мембранних і внутрішньоклітинних рецепторів, а також шляхи передачі і перетворення сигналу. Опановані у результаті вивчення навчальної дисципліни знання можуть застосовуватись у дослідженнях як суміжних наук, так і в міждисциплінарних галузях, а також слугувати теоретичною базою навчальних дисциплін у сфері медицини.
Рекомендована та необхідна література
1. Hancock J.N. Cell Signalling. –Second Ed. – Oxford.: University Press, 2005. – 296 p. 2. Helmreich E.J.M. The Biochemistry of Cell Signalling. – Oxford.: University Press, 2002. – 328 p. 3. Сиволоб А.В. Молекулярна біологія: підручник. – К.: Вид.-поліграф. центр: Київ. університет, 2008. – 384 с. 4. Біофізика / Костюк П.Г, Зима В.Л., Магура І.С., Мірошниченко М.С., Шуба М.Ф. - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, - 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання / контроль: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; РН 1.2 – 20 балів/10балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; РН 1.4 – 20 балів/10 балів 3. Оцінювання рефератів та презентацій і доповідей за обраною темою РН 2.1- 3.1 – 30 балів/15 балів 4. Оцінювання усних відповідей та доповнень РН 1.1- 3.1 – 30 балів/15 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”