Інженерія та правовий статус в землеустрої (Вибір з переліку № 1)

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Інженерія та правовий статус в землеустрої (Вибір з переліку № 1)
Код дисципліни
ВБ 3.1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН. 3. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні;використовувати методи збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання. ПРН. 4. Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогосподарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування такими курсами як: «Вища геодезія», «Основи землевпорядкування та кадастру» «Математична обробка геодезичних даних», «Дистанційне зондування Землі» та «Земельного права». 2. Вміти працювати з технічною документацією по землеустрою в правовому режимі 3. Володіти елементарними навичками проведення геодезичних вимірів земельних ділянок в натурі та занесення цих вимірів в електронний реєстр.
Зміст навчальної дисципліни
Курс „Інженерія та правовий статус в землеустрої” формує у студентів знання про об’єкти земельних правовідносин, правовий режим землі як основного національного багатства, юридичні обтяження використання власності на землю, механізм правового гарантування прав власності на землю, тенденції кодифікації земельного законодавства в сучасних соціально-економічних умовах. Вивчаються проблеми пов’язані із правовим регулюванням здійснення земельної реформи, правовими формами та процедурами приватизації земель, набуттям права власності на земельні ділянки, реалізацією правових режимів земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, а також досліджуються пропозиції щодо вдосконалення земельних правовідносин в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрейцев В. І. Земельно право і законодавство суверенної України. Актуальні проблеми практичної теорії. – 2-ге вид., випр.. – К.: Знання, 2007. – 445 с. 2. Андрейцев В. І. Право екологічної безпеки. Навч. та наук.-практ. посіб. – К.: Знання-Прес, 2002. – 332 с. 3. Дейвіс К. Право Європейського Союзу. Пер з 2-го англ.. вид. – К.: Знання, 2005. – 406 с. 4. Перович Л. М., Сай В. М., Маланчук М. С. Теоретичні засади землеустрою. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015. – 236 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, залік
Методи та критерії оцінювання
Організація оцінювання: здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів для одержання заліку обов’язково повторне вивчення курсу. За роботи, що подані невчасно відмінусовується по 2 бали за кожен день відтермінування.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Володимирівна Дудун
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет