GNSS/GPS-методи в землеустрої та кадастрі

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
GNSS/GPS-методи в землеустрої та кадастрі
Код дисципліни
ВБ 2.1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру. ПРН 4. Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогосподарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів. ПРН 6. Використовувати геодезичне і фотограмметричне обладнання і технології, методи математичного оброблення геодезичних і фотограмметричних вимірювань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних та практичних основ геодезії, фізики радіохвиль, геоінформаційних систем і технологій. 2. Володіння навичками роботи в програмному середовищі геоінформаційної системи.
Зміст навчальної дисципліни
Курс складається з двох змістових модулів. Перший присвячений вивченню теоретичних засад побудови і функціонування глобальних супутникових систем позиціонування GPS і ГЛОНАСС, систем координат, що використовуються в супутникових системах позиціонування, факторів, що впливають на точність геодезичних вимірів супутниковими методами. Другий – безпосередньо механізму здійснення геодезичних вимірів сучасними супутниковими геодезичними приладами, особливостям функціонування глобальних супутникових систем позиціонування GPS і ГЛОНАСС при застосуванні для вирішення геодезичних задач, порядку створення геодезичних мереж супутниковими методами в землеустрої та кадастрі.
Рекомендована та необхідна література
1. Шумаков Ф.Т. Супутникова геодезія. – Х.:, ХНАМГ, 2009. – 88 с. 2. Гофман-Велленгоф Б., Ліхтенеггер Г., Коллінз Д. Глобальна система визначення місцеположення (GPS): теорія і практика. –К.: Наукова думка. 1996. – 278 с. 3. U.S. Department of Defense, Global Positioning System Standard Positioning Service Performance Standard, Washington, D.C., October 2001 4. Nawzad Kameran Al-Salihi, Precise Positioning in Real Time using GPS RTK Signal for Visually Impaired People Navigation System, September 2010
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, іспит
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання проводиться на протязі семестру по результатах виконання практичних робіт (три оцінки) і проведення контрольної тестової роботи після виконання завдань першого змістового модулю та залікової тестової роботи в кінці курсу. Загальна оцінка за дисципліну виводиться шляхом сумування отриманих на протязі семестру і під час іспиту, балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет