Кваліфікаційна робота магістра

Освітня програма: Класичні студії та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ОК.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
12 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілюватиефективну стратегію саморозвитку. ПРН 2. Впевнено володіють англійською мовою для реалізації письмової та усної комунікації. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності. ПРН 7. Аналізувати, порівнювати ікласифікувати різні напрями і школи в лінгвістиці. ПРН 9. Характеризувати теоретичні засадита прикладні аспекти обраної філологічної спеціалізації. ПРН 11. Здійснюють науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу. ПРН 17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати дослідження. ПРН 18. Презентувати результати свогодослідження науковій спільноті в наукових публікаціях чи виступах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування отриманих протягом навчання фахових знань (освітнього рівня «Магістр»); 2) знання загальних вимог до написання, оформлення та захисту кваліфікаційних робіт відповідного рівня; 3) володіння уміннями самостійного наукового пошуку в галузі класичних мов; здійснення добору та критичного аналізу теоретичних джерел; вміннями і навичками перекладу з класичних мов, здійснення аналізу й інтерпретації літературних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Метою написання і захисту кваліфікаційної роботи магістра є встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності. Анотація. Кваліфікаційна робота магістра – є комплексною формою контролю і підсумкової атестації випускників-магістрів за освітньо-науковою програмою «Класичні студії та західноєвропейська мова». Це – самостійна письмова наукова робота теоретичного та практичного характеру, яка виконується студентами на завершальному етапі підготовки і є однією із форм застосування теоретичних і практичних знань, вміння здійснювати публічні наукові комунікації. Написання кваліфікаційної роботи передбачає наукове дослідження, збір, систематизацію та самостійний аналіз студентом мовних явищ та написання подальших висновків. Магістерська кваліфікаційна робота повинна відповідати встановленим вимогам щодо їх змісту та оформлення; передбачає наявність відгуку наукового керівника та рецензії. Дисципліна входить до науково-дослідного компоненту підготовки магістра.
Рекомендована та необхідна література
Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методична розробка. – К., 2011. – 82 с. Методичні рекомендації до проведення, оформлення та захисту магістерського дослідження з методики навчання української та іноземних мов і літератури / В. М. Шовковий, Л. П. Науменко, О. В. Любашенко, Т. М. Колодько, Л. Г. Смовженко, Н. В. Сорокіна: заг. ред. В. М. Шовкового, Л. П. Науменко, О. В. Любашенко. Київ: ВЦ “Київський університет”, 2018. 32 с. Методика навчання іноземних мов і культур: Підручник / кол. авторів під керівництвом С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2013. Методологія, методика і методи організації науково-педагогічних досліджень // Методологія наукової діяльності : навч. посіб., вид. 3-тє, переробл. / Д.В. Чернілевський, М.І. Томчук, О.А. Дубасенюк, О.Є. Антонова, В.ІІ. Захарченко, О.В. Вознюк, Н.З Сіранчук / за ред. Д.В. Чернілевського, Вінниця : Нілан-ЛТД, 2012. – С. 216-241.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Настановча конференція, поетапні консультації з науковим керівником, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Кваліфікаційна робота подається атестаційній комісії у письмовому вигляді за затвердженою формою разом із іншими супровідними документами: відгуком наукового керівника та рецензією. Публічний захист кваліфікаційної роботи відбувається у формі презентації з використанням різних форм візуалізації доповіді. Оцінка за написання кваліфікаційної роботи магістра складається з трьох компонентів: 1) оцінки наукового керівника, який заповнює бланк відгуку наукового керівника відповідно до критеріїв оцінювання (до 10 балів макс.); 2) оцінки рецензента, який заповнює бланк рецензії (відповідно до критеріїв оцінювання (до 45 балів макс.); 3) оцінки за захист кваліфікаційної роботи (до 45 балів макс.), яка виставляється атестаційною комісією і заноситься у підсумковий аркуш оцінювання, який також містить загальну оцінку як арифметичне ціле трьох компонентів (до 100 балів макс.).
Мова викладання
Українська