Інформаційні технології в туризмі
Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Інформаційні технології в туризмі
Код дисципліни
ННД.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПР09. Організовувати процес обслуговування споживачів туристичних послуг на основі використання сучасних інформаційних, комунікаційних і
сервісних технологій та дотримання стандартів якості і норм безпеки
ПР10. Розуміти принципи, процеси і технології організації роботи суб'єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно-
управлінська, соціальнопсихологічна, економічна, техніко-технологічна)
ПР11. Володіти державною та іноземною (ними) мовою (мовами), на рівні, достатньому для здійснення професійної діяльності
ПР21. Приймати обґрунтовані рішення та нести відповідальність за результати своєї професійної діяльності
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1).Успішне опанування дисциплін «Основи туризмознавства», «Туристичне країнознавства», «Географія рекреації та туризму».
2).Вміти: застосовувати знання про організацію й застосування сучасних інформаційних технологій при вирішенні завдань у туристичній діяльності; орієнтуватися в питаннях створення й розміщення матеріалів у глобальній мережі Інтернет, використовувати ІТ
технології на підприємстів.
3).Володіти елементарними навичками створення туристичних сайтів; працювати в системах бронювання; знаннями мережевих програмних додатків з використанням WEB-технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методологічних засад інформаційних технологій в туризмі, їх сутності, структури; основним концепціям та стратегіям в управлінні діяльністю туристичних підприємств. Висвітлює питання сучасного стану і тенденції розвитку інформаційних систем; дає уявлення про основні корпоративні інформаційні системи в розрізі управління туристичним бізнесом, інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень.
Дана дисципліна покликана показати об’єктивність та необхідність впровадження систем автоматизацiї туристичної діяльності в Україні та на міжнародному рівні в умовах глобалізації, за умов відстоювання національних інтересів, враховуючи програмні комплекси управління індустрією туризму.
Рекомендована та необхідна література
1. Гаврилов В. П. Інформаційні системи і технології в туризмі: навчальний посібник для студентів напряму підготовки 6.140103 "Туризм". – Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2016. – 168 с.
2. Кіптенко В.К., Малиновська О.Ю., Федчук А.П. Навчально-методичний комплекс занять з програмним модулем «Парус - Турагенство» (версія 7.4. для Windows). К.: ЛГТ, 2013. – 50с. з іл.
3. Купач Т.Г. Інформаційні технології та системи в туризмі: Навчально-методичний комплекс (для студентів ВНЗ). – К., 2015, – 95 с.
4. Методи та засоби мультимедійних інформаційних систем: навч. посіб. / Т. М. Басюк, П. І. Жежнич; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів: Вид-во Львів. політехніки, 2015. - 426 c. - Бібліогр.: с. 413-416.
5. Особливості розробки CRM-системи для міжнародного туроператора / В.С. Круглик та ін. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: технічні науки. 2020. С. 79–84. URL: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/9325/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкові контрольні роботи проводяться у формі тестів та відкритих запитань. Кожна з робіт оцінюється максимум у 10 балів.
Бліц-опитування, які у підсумку формують до 5 балів (підсумковий бал – середнє арифметичне усіх опитувань, кожне з яких оцінюється у 5 балів).
Завдання самостійної роботи:
- участь в обговореннях актуальних теоретичних і прикладних проблем (до 15 балів; не менше 3 відмінних відповідей за семестр);
- підготовка та подання кейс-стаді по завчасно поставлених завданнях (до 5 балів; за розкладом занять);
- подання есе на задану тематику (до 5 балів);
- представлення презентації індивідуального/групового дослідження. Оцінювання презентації відбувається за такими критеріями: змістовна частина і розкриття теми – до 5 балів; мультимедійна складова і подача результатів дослідження – до 3 балів; відповіді на запитання – до 2 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Юрійович
Сировець
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет