Організація послуг
Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Організація послуг
Код дисципліни
ДВС.01.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці основні положення туристичного законодавства, національних і міжнародних стандартів з обслуговування туристів.
ПР03. Знати і розуміти основні форми і види туризму, їх поділ.
ПР06. Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів.
ПР09. Організовувати процес обслуговування споживачів туристичних послуг на основі використання сучасних інформаційних,
комунікаційних і сервісних технологій та дотримання стандартів якості і норм безпеки.
ПР11. Володіти державною та іноземною (ними) мовою (мовами), на рівні, достатньому для здійснення професійної діяльності.
ПР15. Проявляти толерантність до альтернативних принципів та методів виконання професійних завдань
ПР24. Використовувати наявні знання у нових невизначених ситуаціях
ПР27. Застосовувати отримані знання і навички в повсякденній практиці
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів: «Основи туризмознавства», «Вступ до університетських студій», «Географія рекреації та туризму», «Туристичне країнознавство»,
«Туристичне краєзнавство з основами безпеки в туризмі», «Організація екскурсійних послуг», «Основи курортної справи», «Міжнародні організації в туризмі», «Інформаційні технології в туризмі», «Організація дозвілля і анімації в туризмі», «Організація транспортного обслуговування», «Географія населення і розселення, культури і релігії», , «Музеї світу і туризм», «Регіональне середовище розвитку міжнародного туризму».
2. Знання теоретичних основ: Знати сутність та характерні риси послуги як економічного блага, вплив населення, його структурних характеристик, розселення та інших чинників середовища на розвиток послугових видів діяльності, особливості організації рекреаційних послуг, екскурсійного та музейного туризму.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню організації послугової діяльності на місцевому, загальнодержавному, міжнародному рівнях. Вона спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, критичного мислення, здатності шукати, обробляти та аналізувати
інформацію з різних джерел, визначати, формулювати і вирішувати проблеми у питаннях розвитку сфери послуг. Теоретико-методичний блок дисципліни передбачає вивчення сутності послугової діяльності, її специфіки, класифікації; основних теорій, категорій і понять організації послуг; закономірностей, принципів, факторів розміщення і розвитку сфери послуг, методів її дослідження, специфіки організації послуг у містах та сільській місцевості. У блоці, присвяченому територіальній організації послуг у світі та Україні, вивчаються загальні тенденції розвитку світового ринку послуг, його галузевих ринків, особливості організації функціональних блоків сфери послуг в Україні, проблеми та напрями їх реформування
Рекомендована та необхідна література
1. Білецький М.І. Соціальна географія: навч. посібник /М.І.Білецький, І.В.Ванда, Л. І. Котик. - Львів: ЛНУ ім. І. Франка, 2014. - 468 с.
2. Заблоцька Р.О. Світовий ринок послуг: Підручник.-К.: Знання України, 2004.-280 с.
3. Любіцева О.О. Ринок послуг: тенденції реструктуризації/Світове господарство в умовах глобалізації: Монографія.-К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2004. сс. 70-77.
4. Мальська М.П. Міжнародний туризм і сфера послуг: підручник / М.П. Мальська, Н.В. Антонюк, Н.М. Ганич. - К.: Знання, 2008. - 661 с.
5. Світовий ринок товарів та послуг: Підручник /А.А. Мазаракі, Є.М. Воронова, І.В. Чаус та ін. - Ч.2. - Київ. нац. торг. екон. ун-т, 2006. - 318 с.
6. Шканова О.М. Маркетинг послуг : навчальний посібник для студ. вищих навч. закладів / О.М. Шканова. –Київ : Кондор, 2008. – 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань. У курсі передбачено 2
змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять, передбачено тестування, дискусії, презентації, виконання творчих робіт. Завершується дисципліна іспитом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи у формі тестів. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, студенти презентують результати свого дослідження та демонструють набуті навички. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Іліодорівна
Шпарага
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет