Електрометрія та обробка даних

Освітня програма: Геофізика та комп’ютернa обробка геолого-геофізичних даних

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Електрометрія та обробка даних
Код дисципліни
ВК 3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
- ознайомлення з термінологічним апаратом електрометрії; - знання основ фізико-геологічних електрометричних досліджень; - набуття студентами навичок роботи з апаратурою та методикою вимірювань електричних й електромагнітних полів; - отримання практичних навичок електрометричних досліджень; - засвоєння студентами необхідних методологічних знань з якісної та кількісної інтерпретації експериментальних електричних та електромагнітних даних на постійному й змінному струмах; - проведення електромагнітних досліджень для геологічних, інженерних та екологічних задач.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ геофізики. 2. Володіти навичками роботи з персональним комп’ютером.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється аналізу електричних та електромагнітних полів на постійному та змінному струмі, а також комп’ютерним принципам обробки та інтерпретації спостережених даних. Розглядаються підходи до розв’язку прямих та обернених задач електрометрії. Вивчаються прийоми якісної та кількісної інтерпретації, які пояснюються на реальних прикладах. Характеризуються області застосування електрометрії та описується розвиток методу в історичному аспекті. До розгляду включено геологічні основи електрометричних методів, основні положення сучасних методів обробки та інтерпретації даних електрометричних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Вижва С. А., Рева М. В., Онищук І. І., Онищук В. І. Електрометрія. Посібник із навчальної геофізичної практики.– К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 303 с. 2. Головцин В.М., Скопиченко М. Ф. Електрична розвідка корисних копалин. – К.: Видавництво Київського університету, 1961. – 286 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичних та самостійних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби). Оцінювання в 5 семестрі передбачає проведення проміжного контролю, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж 5 семестру, та проведення 4 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Іванович Онищук
Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"