Фахово-виробнича практика з відривом

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фахово-виробнича практика з відривом
Код дисципліни
ННД.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв'язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі класичної філології і нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні успішно опанувати граматику та синтаксис давньогрецької та латинської мов, уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі класичної філології, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки, володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку.
Зміст навчальної дисципліни
Мета проходження практики. Формування знання типології інформаційних ресурсів; умінь і навичок опрацювання інформації у процесі виробничої діяльності, проведення бібліографічних пошуків, ознайомлення з методикою бібліографічних досліджень, інвентаризації першоджерел, проведення палеографічного, історико-філологічного аналізу. Практика покликана виявити рівень засвоєння студентами сучасних методів опрацювання і публікації історичних документів і джерел, перевірки джерельної інформації при побудові фактологічного фундаменту наукових досліджень, інтенсивність вивчення документальних матеріалів та результативність всіх етапів наукової роботи від вибору теми, добору мовного матеріалу, пошуку потрібної інформації, її аналізу, обробки, систематизації, узагальнення до публікації самостійних наукових досліджень. Проходження практики допомагає формувати вміння самостійно здобувати нові знання і готовність застосовувати їх для вирішення фахових проблем у процесі професійної фахової діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Положення про проведення практики студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка: Положення про проведення практики студентів.pdf - Google Диск Національний стандарт ДСТУ 8302:2015. URL: http://aphd.ua/v-ukrani-nabuv-chynnosti-dstu-83022015-pro-oformlennia-bibliohrafichnykh-posylan/ Harvard Referencing Style. URL: http://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/16051/22/Harvard_Referencing_style.PDF MLA Style. URL: http://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/16051/24/MLA_style.PDF Chicago style. URL: http://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/16051/21/Chicago_style_Notes_and_Bibliography.PDF
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика
Методи та критерії оцінювання
Після закінчення керівникові подають такі документи: - список опрацьованих джерел з проблематики бакалаврської роботи; - індивідуальну бібліографію в залежності від обраної тематики; - анотацію наукового дослідження; - корпус мовних одиниць давньогрецької, латинської та західноєвропейської мови, що вивчається, з обраної студентом теми; - есе на тему «Класична філологія в Інституті філології та / або в Україні: проблеми та перспективи розвитку» обсягом 0,15-0,25 друк. арк., оформлене відповідно до технічних і змістових вимог; - підсумковий звіт про проходження виробничої практики. Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій поограмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська