Хроматографічні методи в органічній хімії

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Хроматографічні методи в органічній хімії
Код дисципліни
ВКБ.5.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук... Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р11. Описувати властивості аліфатичних, ароматичних, гетероциклічних та органометалічних сполук, пояснювати природу та поведінку функціональних груп в органічних молекулах. Р14. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем... Р19. Використовувати свої знання, розуміння, компетенції та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати органічну хімії на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія». 2. Володіти навичками базової лабораторної техніки органічної хімії на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються основні сучасні методи хроматографічного аналізу: адсорбційна (колонкова хроматографія, флеш-хроматографія; тонкошарова хроматографія), розподільна (паперова, високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ, HPLC), надкритична флюїдна хроматографія (SFC); газо-рідинна та газо-твердофазова хроматографія, афінна, гель-проникна хроматографія; ректифікація, число теоретичних тарілок (ЧТТ).
Рекомендована та необхідна література
1. Ракс В. А. Сучасна Хроматографія на Гребені Хвилі Прогресу. Навчальний посібник / В. А. Ракс, А. М. Єсауленко. – К.: Аванпост, 2014. – 168 с. 2. Лисенко О.М., Набиванець Б.Й. Вступ до хроматографічного аналізу. – К.: Корвін-прес, 2005. 3. Куліков А.Ю. Тонкошарова хроматографія: теоретичні основи та практичне використання. – Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2011. – 260 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, робота в лабораторії
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування, контрольні роботи, опитування за темами контрольних робіт і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Василівна Гордієнко
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет