Методи виділення та ідентифікації природних сполук

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Методи виділення та ідентифікації природних сполук
Код дисципліни
ВКБ.9.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р03. Описувати хімічні дані у символьному вигляді. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент ... Р11. Описувати властивості аліфатичних, ароматичних, гетероциклічних та органометалічних сполук, пояснювати природу та поведінку функціональних груп в органічних молекулах. Р12. Знати основні шляхи синтезу в органічній хімії, включаючи функціональні групові взаємоперетворення ... Р14. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати програмний матеріал базового курсу органічної хімії на рівні бакалаврату. 2. Володіти базовими знаннями стереохімії та механізмів органічних реакцій на рівні програми бакалаврату. 3. Володіти базовими навичками лабораторної техніки та основами органічного синтезу на рівні програми бакалаврату.
Зміст навчальної дисципліни
Види хроматографії (горизонтальна, проточна, двомірна, радіальна та інші), хроматографія на закріпленому та незакріпленому шарі сорбенту, основні закономірності та техніка експерименту хроматографії на колонках на оксиді алюмінію та силікагелю, можливості розділення та кількісного визначення природних сполук за допомогою хроматографії на папері.
Рекомендована та необхідна література
1. Мінаєва В.О. Хроматографічний аналіз. – Черкаси "ЧНУ ім. Б. Хмельницького", 2013. – 284 с. 2. Ракс В.А., Єсауленко А.М. Сучасна хроматографія на гребні хвилі прогресу. – Київ: Аванпост, 2014. – 168 с. 3. Куліков А.Ю. Тонкошарова хроматографія: теоретичні основи та практичне використання. – Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2011. – 260 с. 4. Ластухін Ю.О. Хімія природних органічних сполук. – Львів "Інтелект-Захід", 2004. – 560 с. 5. Ковальов В.М., Павлій О.І., Ісакова Т.І. Фармакогнозія з основами біохімії рослин. – Харків: Прапор. – 2000. – 704 с. 6. Біоорганічна хімія / Ю. І. Губський [та ін.]; за ред. проф. І. В. Ніженковської. – Вінниця : Нова Книга, 2021. – 647 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Поєднання лекцій із роботою в лабораторії
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає захист лабораторних робіт, домашні завдання і контрольні роботи. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет