Економічна геологія

Освітня програма: Геофізика та комп’ютернa обробка геолого-геофізичних даних

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Економічна геологія
Код дисципліни
ОК. 37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Основні вимоги щодо стадійності проведення геологічного вивчення та розробки родовищ корисних копалин; - Чинники, які визначають промислову цінність родовищ; - Користуватись сучасними способами підрахунку запасів родовищ корисних копалин; - Користуватись сучасними підходами і методами економічної оцінки родовищ корисних копалин; - Розраховувати фінансові показники при оцінках об’єктів надрокористування із врахуванням специфічних ризиків гірничого бізнесу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу “ Структурна геологія та геокартування”, «Пошуки та розвідка родовищ корисних копалин», «Математична статистика» або аналогічних за змістом. 2. Володіти навичками роботи з геологічними розрізами, крупно масштабними картами та планами, електронними таблицями та іншими джерелами даних.
Зміст навчальної дисципліни
Курс дає знання про об’єкти, задачі і методи економічних оцінок в геології: геолого-економічної оцінки мінеральних ресурсів, геологічного простору, еколого-геологічні дослідження та економічні оцінки збитків від використання надр. Розглядаються етапи і стадії геологічного, техніко-економічного вивчення надр; чинники, які визначають промислову цінність родовищ і ділянок надр. Проводиться ознайомлення студентів з основними інструментами та нормативними документами, які діють в геологічній галузі у сфері державного управління надрокористуванням
Рекомендована та необхідна література
1. Андрієвський І.Д., Коржнев М.М., Гарна В.М. Оптимізація економічної системи взаємовідносин в сфері вивчення і використання надр в Україні // Нафтова і газова промисловість. — 2002. – № 5.– С. 3-8. 2. Вельмер Ф.В. Экономические оценки месторождений. – К.: Логос, 2001. – 201 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання самостійних практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"