Переддипломна практика

Освітня програма: Геохімія і мінералогія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Переддипломна практика
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2020/2021
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: - способи вирішення дослідницьких практичних та теоретичних задач за фахом. - проблеми організації і виконання геологічних та аналітичних досліджень. - сучасні програмні продукти збору, обробки і представлення геологічної інформації. Вміти: - виявляти, ставити, вирішувати задачі та приймати обґрунтовані рішення в фаховій діяльності. - використовувати сучасні методи досліджень, які використовуються у виробничих та науково-дослідницьких організаціях при вивченні речовини, мінералів, гірських порід та їхніх компонентів. - застосовувати знання з планування, організації, мотивування, контролю та регулювання діяльності профільних підприємств і установ. - здійснювати збір, обробку, аналіз та систематизацію інформації за темою дослідження - формулювати задачі моделювання, створювати моделі об’єктів і процесів у роботі фактичним матеріалом із використанням математичних, картографічних методів і геоінформаційних технологій. -спілкуватися з фахівцями інших галузей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи мінералогії, петрографії, геохімії, гемології . 2. Володіти елементарними навичками діагностики гірських порід та мінералів.
Зміст навчальної дисципліни
Переддипломна практика є підсумковою частиною підготовки магістрів, що проводиться з метою набуття практичного досвіду, для закріплення отриманих компетенцій і навичок наукової та практичної роботи; закріплення теоретичних знань, отриманих під час вивчення навчальних дисциплін, здобуття навичок самостійного вирішення практичних завдань, здатності до креативного критичного мислення тощо; поглиблення навичок самостійної практичної діяльності; розвиток творчих здібностей студентів; збір та опрацювання фактичного матеріалу для написання магістерської роботи. Мета дисципліни - підготовка фахівців здатних вирішувати наукові та виробничі завдання. Практичне закріплення магістрами отриманих теоретичних знань. Формування в них навичок ведення самостійної наукової роботи, проведення досліджень мінеральної речовини із застосуванням набутих навичок, систематизації отриманих даних, розширення і закріплення набутих професійних знань, з одержанням результатів сучасного якісного рівня.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року № 1556-VII [Електронний ресурс]. http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18. 2. Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII [Електронний ресурс]. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-19. 3. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ (введене в дію Наказом Ректора від 31 серпня 2018 року за №716-32). http://nmc.univ.kiev.ua/docs/Poloz_org_osv_proc-2018.pdf 4. Положення про проведення практики студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка http://nmc.univ.kiev.ua/docs/Pologennya%20pro%20praktuky%2016%2023.03.2007.doc 5. Положення про проведення практик студентів геологічного факультету. http://www.geol.univ.kiev.ua/docs/edu/pract_polozhennja.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практична робота.
Методи та критерії оцінювання
Наявність письмового звіту - max 20 балів (min 12 балів), щоденика практики з відмітками про строки прибуття на базу та вибуття з неї та оцінка керівника від виробництва – max 10 балів (min 6 балів). Вміння доносити інформацію про проведену роботу та її опрацювання - max 30 балів (min 18 бали). Захист результатів проходження практики - max 40 балів (min 24 бали) Підсумкове оцінювання у формі диференційного заліку: максимальна оцінка 40 балів, min 24 бали. Залік проводиться у формі захисту письмових звітів, складених відповідно до вимог програми практики, на підставі затвердженого завдання на практику, з урахуванням змісту щоденника проходження практики та відгуку керівника практики від приймаючої організації. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Процес оцінювання знань студентів передбачає перевірку керівниками практики звіту по практиці та написання відгуку; захист звіту студентом перед комісією.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Мінералогії, геохімії та петрографії
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"