Навчально-обчислювальна практика
Освітня програма: Хімія (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Навчально-обчислювальна практика
Код дисципліни
ОК.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р09. Планувати та виконувати обробку даних хімічного експерименту. Р10. Застосовувати різні комплекси математичних програм для одержання достовірного результату. Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р20. Інтерпретувати та перевіряти отримані експериментально дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові теоретичні знання із курсів "Основи обчислювальної техніки та програмування", “Математичні методи в хімії” та “Статистична обробка експериментальних даних” які вивчалися на рівні бакалаврату.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються основи сучасних методів та способів роботи з комп’ютерною технікою. Одержання навичок роботи з різними пакетами прикладних програм для вирішення конкретних задач, які виникають в ході навчання, при роботі на виробництві або в науково-дослідних інститутах. Особливу увагу приділяють роботі з текстовим редактором Word for Windows, електронних таблиць Excel, роботі з базами даних на Access, створення презентацій за допомогою програми PowerPoint, використанню таких математичних пакетів як для обробки одержаних результатів, як MathСad, STATISTICA, Origin використовуються студентами для обробки конкретних результатів, які одержані при виконанні лабораторних робіт або наукових досліджень. Одночасно студенти повинні вміти працювати у локальних і глобальній мережі Internet.
Рекомендована та необхідна література
1. Глинський Я. М. Інформатика. Практикум з інформаційних технологій: Навч. посіб.: Підручники і посібники, 2014. – 304 с.
2. Брановицька С.В., Медведів Р.Б., Фіалков Ю.Я. Обчислювальна математика в хімії та хімічній технології. К: Вища школа. – 1986. 216 с.
3. Неділько С.А. Математичні методи в хімії. К.: Либідь, 2005.
4. Неділько С.А. Інформаційні технології в хімії. К.: Київський університет, 2015.
5. Johnson, K. J. Numerical Methods in Chemistry. New York, 1982. 503 p.
6. Кушнаренко Н. М., Удалова В. К. Наукова обробка документів: Підручник. К., 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування (60 балів) і захист практики (40 балів). Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
СЕРГІЙ
АНДРІЙОВИЧ
НЕДІЛЬКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет